Selçuk Tepeli

Gündem

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk ziyareti dönüşü gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlamıştı. Erdoğan’ın o konuşmasındaki sözleri dikkat çekmişti.

Erdoğan, enflasyonun düşüşe geçtiğini belirterek “2022 en parlak yılımız olacak” diye konuşmuştu.
Erdoğan, yeni ekonomi modeli ile ilgili de o konuşmasında açıklamalarda bulunmuştu. Fox Haber sunucusu Selçuk Tepeli ise Erdoğan’ın açıklamalarını eleştirmişti. Türki lirasına ilgili arttırmak için projeler olduğunu söyleyen Erdoğan’a, Tepeli,

“Nedir mesela; bir Türk lirası alana bir Türk lirası mı vereceksiniz?” diye sormuştu. Tepeli ardından, yabancılara yapılan satışları eleştirmişti. RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Fox Haber sunucusu Selçuk Tepeli hakkında inceleme başlattıldığını Twitter hesabından duyurdu. Şahin, Tepeli’nin Erdoğan’ı eleştirdiği videoyu da paylaştı. Şahin, “Tarafsızlık, medya kuruluşlarının haber bültenlerinde basın etiğinin gereğidir.

FOX Ana Haber sunucusunun adeta muhalefet lideri gibi davranması kabul edilemez. 6112 sayılı Yasa bunu emreder. İlgili sunucunun kamuoyunu yanlış yönlendirme çabaları hakkında inceleme başlatılmıştır.” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.