20 yaşındaki onur

Gündem

20 yaşındaki tıp fakültesi öğrencisi Onur Eker, Ankara’da kaçan kurbanlığın peşinden gittikten sonra kaybolmuştu. Onur Eker’in 2 gün sonra cansız bedeni bulundu. Onur Eker’in otopsi işlemleri devam ediyor. Vücudunda herhangi bir yara ve darp izi olmadığı belirtilen Onur Eker’in kesin ölüm nedenini otopsi belirleyecek. Tıp fakültesi öğrencisi Onur Eker’in arkadaşının sosyal medya üzerinden, “Böyle olmasını beklemezdim, elden bir şey gelmiyor. Elbet yine buluşacağız” sözleriyle yaptığı paylaşım yürek parçaladı. Kırıkkale Üniversitesinde Tıp Fakültesi öğrencisi 20 yaşındaki Onur Eker, bayram tatili için annesiyle Ankara’nın Pursaklar ilçesinde oturan dedesini ziyaret etti.

Onur Eker, 65 yaşındaki dedesi Zühtü Erdoğan ile birlikte bayramın birinci günü öğle saatlerinde kurbanlık koyunu kesmek için ahırdan çıkardı. Kurbanlık koyunu ahırdan çıkardıkları sırada hayvan dağlık alana doğru kaçtı. Onur Eker ve dedesi Zühtü Erdoğan, koyunun peşinden gitti. Onur Eker’in dedesi gidip kamyonetini aldı. Dede Zühtü Erdoğan koyunun önüne geçmek için farklı bir yoldan gitti bu sırada Onur Eker ise kaçan koyunun peşinden giderek kayboldu.

Zühtü Erdoğan, yakınlarıyla yaptığı aramadan sonuç alamadı. Aramaları sonuçsuz kalan dede yardım istemek için polis ve jandarmaya haber verdi. Bayramın ilk ve ikinci gününde polis ekipleri yaptığı aramalardan sonuç çıkmadı. Onur Eker’in cansız bedeni dün akşam saatlerinde dere kenarında bulundu. Onur Eker’in bulunduğu bölgede yapılan ilk incelemede cep telefonunun ve cüzdanının cebinde, yürürken kullandığı sopanın ise hemen ce-nazesinin yanında olduğu öğrenildi. 20 yaşındaki tıp fakültesi öğrencisi Onur Eker’in ca-nsız bedeni, yapılan incelemelerin ardından Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Onur Eker’in vü-cudunda herhangi bir y-ara veya d-arp izi olmadığı belirtildi. Onur Eker’in kesin ö-lüm sebebi yapılan otopsi ile sonuçlanacak.

ONUR EKER’İN Ö-LÜM NEDENİ ARAŞTIRILIYOR Ayrıca bölgede yetişkin bir insanın kaybolma olasılığının bulunmadığı öğrenildi. Onur Eker’in c-esed-inin bulunduğu bölgeye yakın yerlerde yerde evler ve hobi bahçelerinin olduğu ve yardım alma olasılığının yüksek olduğu bildirildi. Tıp fakültesi öğrencisi Onur Eker’in, k-alp k-rizi veya güneş çarpması sonucu ö-lmüş olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

‘ELBET BİR GÜN YENİDEN BULUŞACAĞIZ’ Tıp fakültesi öğrencisi Onur Eker’in bir arkadaşı sosyal medyadan bir paylaşıma bulundu. Arkadaşının yaptığı paylaşım y-ürükleri dağladı. Onur Eker’in arkadaşı a-cısını, “Bize ışıklı bir ton gülümsemeni bıraktın. İyi ki tanıdım seni iyi ki yıllarca iyi kötü her anımızda beraber olduk. Böyle olmasını istemezdim, beklemezdim. Ancak elden bir şey gelmiyor. Işıklar içinde uyu, toprağın incitmesin. Elbet bir gün yeniden buluşacağız” sözleriyle ifade etti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.