2022 de

Gündem

Koronavirüs salgını ortaya çıkmadan önce kahinlerin ortaya attığı öngörüler dikkatleri çekmişti. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınını bilen Azerbaycanlı şaman ka-hinin 2022 yılına ilişkin ke-ha-netleri yeniden gündem yarattı.

2022 yılına sayılı günler kaldı. YouTube’da Halil Bakmış’ın hazırladığı ke-hanet videosunda 2022 yılına dair çarpıcı detaylar ortaya çıktı. İşte koronavirüsü önceden bilen Azerbaycanlı şaman ka-hinin yeni yılda insanlığı bekleyen ke-ha-netlerine dair detaylar…

DOĞAL A-FE-TLER YOLDA
Geçtiğimiz yıl dünya genelinde doğal afetler etkili oldu. Koronavirüs salgınıyla mücadele eden insanoğlu yangın, sel ve deprem gibi doğal af-etlerde yaşadı. Kahinin 2022 yılı ke-hanetlerinde doğal a-fetler geniş bir yer tuttu. K-ahin 2022 yılındaki öngörülerinde, “ Bu yıl bitip yeni yıla girerken başlayacak tabii fe-laketler. Ege’nin incisi güzel şehir sular altında kalacak” sözüyle durumu anlattı. Doğal af-etlerin yanında kahin, “Çekirge sürüleri körfezleri bürüyecek” sözüyle insanlığı korkuttu

Doğal a-fe-tleri açıklayan kehanetleriyle dikkatleri çeken şaman kahin, “Birçok şehirde a-teşler’ Formalılar yetmeyecek su serpmeye yetişecek halk imdada ciğerleri söndürmeye” diye konuştu.

Ya-ngınların yanında depremlere de vurgu yapan kahin, “Gönüller ağızda çok sallanacak yeryüzü. Sadece Türk ülkeleri değil dünya beşik gibi sallanacak” sözleriyle durumu anlattı.

Ö-L-Ü-MCÜL HASTALIK VURGUSU YAPTI
Azerbaycanlı şaman ka-hinin yeni ke-ha-neti ise ö-lü-m-cül bir hastalığa ilişkin oldu. Kahin, “O ö-l-ü-m-cül hastalığa çare tapacak hekim. Açıklamamak için çalışacaklar” dedi. Halil Bakmış videosunda bu ö-l-ü-mcül hastalığın ka-nser olabileceğine dikkat çekti. Komplo teorisyenleri ise kahinin koronavirüsü ima ettiğini ileri sürdü.

EN ÇARPICI KEHANETİ
Azerbaycanlı şaman kahinin en çarpıcı ke-ha-netlerinden biri de dünya siyasetine yön veren bir isme dair oldu. Kahin, “Siyasette olan o adam gizli hastalıktan ölecek” sözüyle kim olduğunu belirtmese de siyasetin bir anda kötü bir sürece gireceğine dikkat çekti.

MADDİ DURUMU DA ANLATTI
Azerbaycanlı şaman ka-hin “İktisadi buhran. Geçmiş buhranları gibi görünmeyecek. Körpeler yemek bulamayacak” cümlesiyle 2022 yılının ekonomik durumunu da özetledi. Ekonomik olarak 2025 yılında rahat bir nefes alınabileceğinden söz eden kahin, “Rahat nefes aldığınız zaman iktisadi takvimler 2025’i gösterecek. Havalar ısındıkça ve insanlar denize gittiğinde iktisat düzelmiş gibi görünebilir” ifadelerini kullandı.

DÜNYA SİYASETİNDE DENGELER DEĞİŞECEK
Dünya siyasetinde de önemli değişikliklerin olacağından söz eden kahin, “Kartalın başındaki beyaz tüylü yerini bir hanıma verecek. Soğuk ülkenin soğuk lideri ülkelere perde arkasından nezaret ediyor. Ettiği sözleşme herkesi muhabereye sokacak. Kartalı arkasına alan mavi ülke, Türk’ hıyanet içinde ama kendisi büyük yara alacak. Çekik gözlü dövüşçüler savaş çığırtkanı olacak ama muharebe gözle görülmeyecek” dedi.

KORONAVİRÜSÜN BİTİŞİNİ DE AÇIKLADI
2021 yılı boyunca etkili olan koronavirüs pandemisini de gündemine alan kahin, “Gençler arasında ateşli hastalıklar artacak. Hayvanlar arasında koronavirüs benzeri bir hastalık ortaya çıkacak. Düşünmeyin ki bu hastalık bu yıl bitecek” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.