27 yıl sonra

Hikaye

Çocuk esirgeme kurumuna bırakıldığında daha yeni doğmuştu. Evlat edinecek annesi, çocuğu evlat edinebilmek amacıyla çocuğun bijolojik annesini dört sene süresince ikna etmeye çalıştı.
Ancak öz annesi ikna olmuyordu.. Derken bir gün öz annesi ikna oldu ve…

Ingeborg McIntosh’ın erke Jordan çocuk esirgeme kurumuna bırakıldığında daha yeni doğmuştu. Ingeborg, çocuğu evlat edinebilmek amacıyla çocuğun bijolojik annesini dört sene süresince ikna etmeye çalıştı. Fakat bijolojik anne çocuğunu siyahi bir ailenin evlat edinmesini istiyordu. McIntosh “Bebeğimi kollarıma aldığımda ilk görüşte aşık olmuştum.” dedi. 20 sene sonra etkileyici bir ilerleme yaşandı. Yirmi sene sonra Ingeborg k-ötü bir haber aldı…

Jordan’ın gönlü annesinin o-lümünü izlemeye razı olmadı. Annesinden habersiz, böbrek nakli amacıyla kollarını sıvadı. McIntosh ailesi 125 kimsesiz çocuğu parasal ve manevi olarak destekliyordu fakat Jordan’ın onlar amacıyla sayısal değeri çok ayrıydı.
Jordan, Ingeborg ailesinin evinde büyümüştü. Fakat biyolojik annesi Jordan’ı, Ingeborg ailesinin evlat edinmesini istemiyordu. Biyolojik anne Jordan’ı siyahi bir ailenin evlat edinmesi taraftarıydı. Fakat Jordan’a bakacak bir aile bulunamıyordu ve 4 yaşında geldiği zaman Ingeborg doğrulusunda evlat edinildi. Ingeborg onun amacıyla demişti. “Ne olursa olsun Jordan ailenin bir parçasıydı.” Böbreğinin annesiyle u-yu-şup uy-uş-madığını öğrenmek amacıyla randevu aldı.

Evet, uy-uş-uyordu.
Jordan: “Bunun hayatımdaki mühim bir dönüm noktası olduğunu hissettim.” “Umuyorum ki annem yaşça büyüdükçe onun amacıyla daha çok şey yapabilirim. Fakat an itibariyle elimden bu geliyor.” dedi. Anne Ingeborg, Jordan’a bö-breğini vermemesi konusu ile ilgili ısrar etti fakat Jordan oldukça kararını vermişti. Jordan, annesinden bahsederken ona olan bağlılığını ve sevgisini kavramak mümkün. Annesinin ona yaptığı fedakarlıkları anlatırken ağlamadan edemiyor. Jordan son olarak şunları ekledi: “Küçüklüğümden beri bana yaptıklarına karşı, naçizane bir karşılık olarak bu tür bir şey gerçekleştirme ve ona ne kadar minnettar olduğumu göstermek istedim”.

Karşılarında duran engeller ve zorluklara rağmen, bu öykü mutlu sonla bitti. Tek sebebi ise bir anne ile oğlunun arasındaki sevgi bağı. Eğer Ingeborg’un gurur duyulası bir evlat yetiştirmekte başarılı olduğunu düşüyorsanız, lütfen yazımızı paylaşmayı ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.