31 ekim

Gündem

Orman ya’ngınları ardından Başkan Erdoğan’dan son dakika açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, orman ya’ngınlarının denetim altına alınması ve tamamiyle söndürülmesi için devletin bütün imkanlarıyla s’eferber olduğunu bildirdi.
İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklama göre; Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan, orman ya’ngınlarının denetim altına alınması çalışmalarını yakından takip ediyor.

BAŞKAN ERDOĞAN, BAKANLARLA GÖRÜŞTÜ Cumhurbaşkanı Erdoğan, orman y’angını yaşanan bölümde te’spit edilen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile telefonda görüşerek, ya’ngınların denetim altına alınmasına dair yürütülen çalışmalar ve gelişmeler ile ilgili bilgi alıyor.

Y’angın bölgesinde t’espit edilen bakanlardan bilgi alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaraların sarılması için vatandaşların yanısıra olduklarını ifade etti.Ya’ngınlar esnasında hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan r’ahmet dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ya’ngından etkilenen bölgelerdeki halka geçmiş olsun temennilerini iletti.

Balıkesir Valiliği tarafından alınan karar ile y’angın’ların önlenmesi için belirlenen mesire alanları haricinde il genelindeki tüm ormanlık alanlara giriş ya’sak’landı. Yarın başlayacak olan y’asa’klar, 31 Ekim Pazar gününe kadar sürecek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.