4 müjde dedi

Gündem

Son Dakika Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan müjdeleri peş peşe sıraladı. Son zamanlarda zor günler yaşamış ülkemizde çoğu şahsa soluk aldıracak açıklamalardı Detayları az evvelce açıkladı…Ayrıntılar Haberin Devamındadır..

Beştepe’deki kritik Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi. Rusya-Ukrayna arasındaki ateşkesin sağlanması amacıyla girişimlere devam edileceğini bildiren Cumhurbaşkanı Erdoğan çiftçiler amacıyla sulama, enerji ve kredilerle alakalı müjdeleri de tek tek açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Dışişleri Bakanımızı bugün Rusya’ya gidiyor Yarın Moskova’da temaslarda bulunacak. Perşembe günü de Ukrayna’ya geçecek. Kendisi her iki doğrultuda da gerçekleştireceği görüşmelerle ateşkesin ve barışın sağlanması yolundaki gayretlerimizi sürdürecektir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı’nın sonrasında açıklamalarda bulundu. 4 Mart’ta Kabine’ye katılan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’ye ‘hoş geldin’ diyerek sözlerine başlayan Erdoğan, “Bölgemizdeki ve dünyadaki gelişmelerin tarım ve besin sektörünün stratejik önemini daha da artırdığı bir zamanda Vahit Hocamızın bu alanda ülkemizin, çiftçilerimizin, ormancılarımızın vizyonunu genişletecek faaliyetlere imza atacağına inanıyorum. Tarım ve Orman Bakanlığı görevinden affını isteyen Bekir Pakdemirli kardeşimize bundan ileri hayatında başarılar diliyoruz.

Bekir kardeşimizin birikiminden ve enerjisinden değişik alanlarda istifade etmeyi kuşkusuz sürdüreceğiz. Hayatın her bölümünde bulunduğu gibi Kabine’deki görevler de bir bayrak yarışıdır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin sağladığı süratli ve etkin karar alma imkanları vasıtası ile yaptığımız bu 8 değişiklikle Kabinemizi devamlı hareketli tutacak adımları attık” ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan son zamanlarda liderlerle yaptığı g-örüşmeleri anımsatarak, “İnşallah yarın Polonya Cumhurbaşkanı Duda’yla buluşacağız.

Kendisini burada konuk edeceğiz. Görüldüğü gibi Türkiye bir yandan dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girme amacı ile yatırım, istihdam, üretim, dışalım ve cari çok yolu ile büyüme stratejisini kararlılıkla uygularken başka yandan da diplomaside merkez ülke yerini güçlendirmektedir. Ukrayna krizi şu gerçeği hepimize bir kez daha hatırlatmıştır: Türkiye’nin siyasi, ekonomik, askeri alanlarda kuvvetli olması kendi kendisine yeterliliğinin ötesinde dostlarına ve kardeşlerine destek verecek konuma gelmesi bir tercih değil mecburiyettir” diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sakarya’daki Tank Paleti Fabrikası üzerinden kendi ülkesine, kendi ordusuna, kendi savunma sanayiine etmedik hakareti bırakmayanları unutmadığını söyleyerek,

“Bugün her bireyin peşinde koştuğu insansız hava araçlarımızla alakalı çalışmaları küçümsemek, itibarsızlaştırmak, gömmek amacıyla uğraşanların gerçekten çapsız politika değil, alenen ülkeye ve vatana ihanet içersinde olduklarını bundan sonra daha iyi anlıyoruz. Aynı kesimlerin geçmişte Nuri Killigil, Nuri Demirağ, Vecihi Hürkuş, Şakir Zümre gibi isimlere yaptıklarını hatırladıkça bu kanaatimiz daha da perçinleşiyor” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.