6 kasımda başlıyor

Gündem

Yetkililer son günlerde olaylardaki artıştan kaynaklı yeni tedbirler almaya mecbur kaldılar. Bu tedbirler 6 Kasım tarihinden itibaren uygulanmaya başlayacak.

Yasaklara reaksiyonlar olsa da bu programın elzem bulunduğunu açıkladılar. Peki yasaklar neler ve hangileri başlıyor..

Geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte ve Sıhhat Bakanı Hugo de Jonge, düzenledikleri basın toplantısında, aralarında sosyal uzaklık kuralının da bulunduğu bir dizi kısıtlamanın 6 Kasım’dan itibaren uygulamaya gireceğini bildirdi.

EKİM BAŞINDAN BERİ ARTIŞ GÖSTERİYOR

Aşılama oranında yüzde 85’lik orana ulaşılmasına karşın günlük olay sayılarının ekim başından beri artış gösterdiğini bildiren Rutte, yeni planlamalere aşılıların da uyması gerektiği ikazında bulundu. Rutte, işverenlerin çalışanlarına koronavirüs kartı sormasını sağlayacak meşru planlama üstünde çalışıldığını kaydetti. Aşılanmayanların er ya da geç koronavirüse yakalanacağını dile getiren Sıhhat Bakanı Jonge, olay sayılarındaki yükselişin devam etmesi halinde sıhhat düzeneğinin hastanelerdeki yoğunluğu karşılayamayabileceğine ilgi çekti.

6 KASIM’DA YÜRÜRLÜĞE GİRECEK ÖNLEMLER

Koronavirüs kartı programının geçerli olmadığı bütün alanlarda maske takma kuralı geri getirildi. Tüm ALIŞVERİŞ MAGAZALARI, toplu taşıma araçları, kütüphaneler, belediye yerleşimleri ve marketlerde maske takmak zorunlu oldu oldu. 25 Eylül’de kaldırılan 1,5 metrelik sosyal uzaklık yine uygulanmaya başlayacak.

KORONAVİRÜS KARTI UYGULAMASININ KAPSAMI GENİŞLETİLDİ

Daha evvelce restoran ve kafelerin kapalı alanları, tiyatrolar ve stadyumlarla sınırlı tutulan koronavirüs kartı programı müzeler, hayvanat bahçeleri, eğlence parkları, spor salonları, yüzme havuzları ve kafelerin açık alanlarını kapsayacak şekilde genişletildi. Hollanda polisi Twitter’dan yaptığı bildirimde Lahey’deki Turfmark meydanının toplantı ve gösteri amacıyla yasak bölge ilan edildiğini açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.