6 önemli altın kural

İlginç & Yaşam

Evliliğinde mutlu olanların uyumadan önce yaptığı şeyler psikolojik bir araştırma tarafından derlendi. Uyumadan önce eşinizle biraz zaman geçirmeniz çok önemli olduğu ortaya çıktı ve Mutlu çiftler uyumadan bakalım neler yapıyormuş.

1. Birbirinize masaj yapın.

Ulusal Uyku Vakfı’ndan uzmanlar, yatmadan önce hafif ve rahatlatıcı bir masajın uyku kalitenizi iyileştirdiğini, çiftlerin kaygısını azalttığını ve çiftleri birbirine yaklaştırdığını söylüyor.

2. Telefonlarınızı sessiz moda alın ve bir kenara koyun.

Sosyal medya bağımlılığı, vücudunuzdaki oksitosin salınımını bastırır. Bu hormon duygusal yakınlık ve bağdan sorumludur. Psikoterapist Carol Carey basit bir kurala uymanızı tavsiye ediyor: Telefonlarınızı kapatın ya da tam saat 21.00’de bir kenara koyun.

3. İşi unutun.

İşi unutmaya çalışın ve yataktayken iş e-postanızı kontrol etmeyi bırakın. Yarın işte verimli olabilmek için bu zamanı birlikte geçirmek ve biraz dinlenmek çok daha iyi olacaktır. Yastık konuşması çiftleri duygusal olarak birbirine bağlar, sorunları unutmanıza yardımcı olur ve kendinizi rahatlamış hissetmenizi sağlar. Partnerinizi endişelendirecek iş, finansal sorunlar veya başka şeyler hakkında konuşmaktan kaçının.

4. Partnerinizle aynı anda yatağa gidin.

Birçok çift gün boyu birbirini görmez ve farklı zamanlarda yatma alışkanlığına sahiptir. Psikolog Curt Smith’e göre, mutlu çiftler dişlerini birlikte fırçalar ve aynı anda yatağa giderler . İlişkilerinin sıcaklığını ve samimiyetini korumalarına yardımcı olur .

5. Tartışmayın veya hararetli tartışmalara girmeyin.

Curt Smith, uyumadan önce hararetli tartışmalara girmemeye çalışmamız gerektiğini hatırlatıyor. Yatakta kavga etmek asla bir sorunu çözmeye yardımcı olmaz. Üstüne üstlük, ikinizin de uykuya dalması daha zor hale gelir ve ertesi gün depresif hissedersiniz.

6. Yatak odanızı çocuklardan uzak tutun.

Psikolog Michael Viner-Davis’e göre, çocuklarınızın yatağınızda uyumasına izin verebileceğiniz tek zaman, kabus gördükleri zamandır. Diğer zamanlarda, yatak odanız özel alanınız olmalıdır. Yakınlığınızı korumak için ikinizin de o alana sahip olması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.