6000 tl

Gündem

Elazığ’da bir döner işletmesi, 6 000 TL maaş ile çalışacak motorlu kurye bulamazken, paket servislerini iş yeri sahipleri götürmeye başladı.Elazığ’da yemek piyasasında faaliyette bulunan Hatay usulü dönerci 6 000 TL maaş ile çalışacak eleman bulamıyor. İşletme çareyi son olarak ’6 000 TL maaş, SSK ve yemek veriyoruz’ biçiminde ilan yazarak cama astı. İşletme sahipleri, dolgun maaşa rağmen vatandaşların henüz müracaat yapmadıklarını belirtti.

“Hatta 6 000 TL de değil 10 000 TL’dir” Dürüm sattıklarını belirten döner ustası Serkan Yurttutan, “Dürümlerimizi zaten Elazığ halkımız biliyor. Dürüm satmak kolay da eleman bulmak çok zor.

6 000 TL maaş veriyoruz ama eleman bulamıyoruz. Paketçiler varsa bizi duyup gelsinler. Hatta 6 000 TL de değil 10 000 TL’dir. Yemeği, sigortası, içmesi, yatacağı yeri dahi veriyoruz ama eleman bulamıyoruz. Ondan sonra Elazığ halkı bizlere dürümümüz nerde diye kızıyor. Paketçi yok kardeşim paketçi bulamıyoruz” dedi.

15 tane çalışan olduğunu aktaran Yurttutan “4 kişi daha alacağız ama bulamıyoruz. Günlüğü 200 TL’den yemeği sigortası bizlere ait kurye arıyoruz ama Elazığ’da kuryelere kıtlık girmiş bulamıyoruz. Motorla gezenler buraya gelsin. Gazi Caddesi 50’ler çarşısı karşısındayız. Görsünler diye dışarıya 1 metre boyutunda kurye aranıyor yazdık ama yine de gelen yok. Demek ki millette para var. Ben çalışmak için Ankara’dan geldim ama Elazığ’da çalışacak adam bulamıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.