7 kez oldu

Gündem

EGEDE’deki o ilimizde 2 saat içinde 7 deprem yaşandı . Adeta şehrimiz be/ik gibi sallanıyor .

Denizli’de dün geceden itibaren art arda depremler meydana geldi. Merkez üssü Honaz ve Çal ilçeleri olan depremlerin en büyüğü AFAD verilerine göre 3,9 olarak kaydedildi. Kentte bu sabah 2 saat içinde 7 deprem yaşandı.

DENİZLİ’DE 2 SAAT İÇİNDE 7 DEPREM YAŞANDI
Denizli dün geceden itibaren depremlerle sarsıldı. Kentte bu sabah iki saat içinde 7 deprem meydana geldi. Sarsıntıların merkezi yoğun olarak Honaz ve Çal ilçeleri olarak kaydedildi. Dün gece ilk deprem, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi verilerine göre saat 03:23’de Çardak ilçesinde yaşandı. 1,3 büyüklüğündeki bu depremin ardından art arda depremler yaşandı.

CAN VE MAL KAYBI YOK
Saat 06:05’te Çal ilçesine bağlı Karapınar’ın merkez üssü olduğu 3,8 büyüklüğünde sarsıntı yaşandı. Bu depremi aynı bölgede 2,2 ve 1,4 büyüklüğünde iki deprem daha izledi. Saat 06:42’de bu kez Honaz’a bağlı Gürlek Mahallesi’nin merkez üssü olduğu 1,9 büyüklüğünde deprem yaşandı. Daha sonra Çal’a bağlı Karapınar’da 1,6, Honaz’a bağlı Kocabaş’ta 1,7 büyüklüğünde sarsıntılar kaydedildi. Son olarak 08:37’te Honaz’a bağlı Kaklık Mahallesi’nde 2,4 büyüklüğünde sarsıntı yaşandı.,

A-fet ve A-cil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Kaklık’taki sarsıntıyı 3,9 büyüklüğünde olarak açıkladı. Depremin yerin 6,99 kilometre derinliğinde gerçekleştiği bildirildi. Yaşanan depremlerde herhangi bir c-n ve mal kaybı oluşmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.