Açıklama Yapıldı

Gündem

Okulların yüz yüze açılış tarihi için beklenen açıklama geldi. K-1-9 tedbirleri kapsamında MEB’in kararı ile ilk dönem uzaktan eğitim süreci ile tamamlandı. Kritik Kabine Toplantısı sonrası yüz yüze eğitim takvimi ile alakalı açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, köy okullarında eğitimin 15 Şubat’ta başlayacağını bildirdi. Diğer yandan Cumhurbaşkanı, 8 ve 12 derslikler ile ilkokul ve özel okulların eğitim öğretim tarihini de duyurdu.

Peki, okullar ne zaman açılacak? İşte, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yüz yüze eğitim tarihi ile alakalı yapmış olduğu açıklamalardan öne çıkanlar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası kritik açıklama yaptı. Eğitim öğretim takvimine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ” 15 Şubat’ta köy okulların açılmasını kararlaştırdık.” dedi. Öte yandan Erdoğan “8 ve 12 derslikler ile ilkokul ve özel okulların eğitim öğretimin 1 Mart’tan itibaren hazırlıklara başlanacak. ” ifadesini kullandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN YÜZ YÜZE EĞİTİM AÇIKLAMASI  Erdoğan, köy okullarının 15 Şubat’ta eğitim öğretimin başlayacağını belirterek, “8 ve 12. derslikler ile ilkokul ve özel eğitim okullarındaki eğitim-öğretimin 1 Mart’ta başlaması için hazırlıklara başlanacak. Okulların açıldığı köylerde v-aka artışı yaşanması halinde eğitim öğretime yeniden ara verilebilecek.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.