akdenizde

Gündem

Akdeniz’de 5,3 büyüklüğünde deprem oldu. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre: Sabah saat 06.21’de 5.3 büyüklüğünde deprem oldu.

10.8 km derinliğinde ölçülen depremin merkez üssü . Manavgat’ın yaklaşık 80 km. açığı olarak belirlenmiştir. Deprem Antalya ve çevresi ile Kıbrıs’ta da hissedilmiştir. AFAD da depremin büyüklüğünü 5.3 olarak ölçmüştür.

‘OLUMSUZ BİR İHBAR BULUNMADIĞI BİLGİSİ ALINMIŞTIR’
AFAD’dan yapılan açıklamanın devamında olumsuz bir ihbarın ulaşmadığı belirtilerek. “Geçmiş olsun Antalya. Alanya açıklarında meydana gelen 5,3 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır” ifadeleri kaydedilmiştir.

Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer. Açıklama yaparak depremin ilçede ş-iddetli hissedildiğini söylemiştir. Araştırma yaptıklarını bildiren Ürkmezer. “Ben de depremle uyandım. Ekiplerimiz araştırma yapıyor, şu ana kadar ulaşan olumsuz bir durum yok.” demiştir.

“GARDIROPLAR SALLANDI, KORKUYLA UYANDIK”
Vatandaşlardan Mahir Yıldız da gürültüyle uyandıklarını belirterek. “Gardıroplar, avizeler sallanıyordu. Korkuyla uyandık, p-anikle çocuğumun odasına koştum. Gürültü oldu. O sırada herkesin evinin ışığı yandı. Sanırım herkes depreme uyandı.” diye konuşmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.