akıllarda kalan oyuncu

Magazin

Kötü karakter denilince akla ilk gelen isimdi! Ünlü oyuncu Selda Özer’in son hali ş-oke etti! Özcan Deniz ile Nurgül Yeşilçay’ın başrollerinde yer aldığı bir döneme damga vuran Asmalı Konak dizisindeki k-ötü karakteriyle tanınan ünlü oyuncu Selda Özer’in son hali sosyal medyada gündem oldu.

Bir İstanbul Masalı ve Asmalı Konak’ta yıldızı parlayan Selda Özer, bir dönemin en çok aranan oyuncularındandır. Asmalı Konak, Bir İstanbul Masalı gibi dönemin en popüler dizilerinde rol alan Selda Özer, sosyal medya paylaşımlarıyla dikkat çekiyor.
Aktif oyunculuk yaptığı dönem çok önemli projelerde yer alan Selda Özer şimdilerde Bodrum’da sakin bir hayat sürüyor. Rol aldığı önemli projelerde genellikle kötü karakterlere hayat veren Özer’in yıllar içindeki değişimi dikkat çekti.

Selda Özer kimdir?
1961 tarihinde İstanbul‘da doğmuştur. İş hayatına manken olarak başlamıştır. Mudo’nun yüzü olmuştur.
1999 yılında çekilen, Ferzan Özpetek‘in yönettiği “Harem Suare” filminde birçok yabancı oyuncunun yanında Haluk Bilginer, Pelin Batu, Nilüfer Açıkalın, Ayla Algan ile birlikte oynamıştır.
1996 yılında başrollerini Perran Kutman ve Erdal Özyağcılar‘ın paylaştığı “Şehnaz Tango” adlı dizide oynadı.

2003 yılında senaristliğini Mahinur Ergun ve Meral Okay‘ın yaptığı “Asmalı Konak” adlı dizide Özcan Deniz, Nurgül Yeşilçay, Selda Alkor, Menderes Samancılar, İpek Tuzcuoğlu ile birlikte oynadı. 2003 yılında “İstanbul Masalı” adlı dizide Mehmet Aslantuğ, Ahu Türkpençe, Ozan Güven, Çetin Tekindor,

Altan Erkekli, Arsen Gürzap, Vahide Gördüm gibi oyuncularla birlikte oynarken Sahika karakterini canlandırmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.