alındı

Magazin

Y-usuf Gü-ney gö-zaltına alındı Antalya’da yaşanan orman ya’ngınlarına destek amacıyla bölgede bulunan şarkıcı Yusuf Güney gözaltına alındı.

Manavgat’ın Ta-şağıl Mahallesi’nde, 31 Temmuz 2008 tarihinde çıkan ve 5 gün sonra kontrol altına alınabilen Taşağıl orman ya’ngını, Türkiye’nin en büyük orman ya’ngını olarak tarihe geçmişti. Manavgat ve Serik ilçeleri sınırlarında 16 bin hektar ormanlık alanın k’ül olduğu y’angında yüz binlerce ağaç ve canlı yok olmuştu. 13 yıl sonra yine bölgede ya’ngın, te-hdit unsuru oldu. Taşağıl Orman İşletme Müdürlüğü sınırlarında bulunan Kızıldağ Mahallesi, Taşağıl’ın kuzeyinde kalıyor.

13 yıl önce ya’nmayan bu noktalar ise 7 gündür süren ya’ngınla tamamen k’üle dönmek üzere. Ekiplerin hem havadan hem de karadan müdahalesi sürüyor. Ya’ngın söndürme uçakları ve helikopterleri a’levlere sürekli su taşıyarak büyümesini engellemeye çalışıyor.

Ya’ngının Kızıldağ’ı aşması halinde bölgedeki yerleşim yerleri Demirciler Mahallesi, Köprülü Kanyon’un bulunduğu Beşkonak Mahallesi yangından zarar görebilir.

Şarkıcı Yusuf Güney gö-zaltında
Bölgedeki çalışmalara ya’ngın söndürme t’üpleriyle destek veren şarkıcı Y-suf G-üney, dün gece Çardak Mahallesi Balamut mevkisinde, ya’ngın söndürme işlemi yapan orman memurları ile tartışma yaşadı.

A’teş iddiası
Güney’in bölgedeki tartışma sırasında havaya birkaç el ateş ettiği öne sürüldü. Bölgedeki ja’ndarma ekipleri tarafından gözaltına alınan G-üney, Taşağıl Ja2ndarma Ka2rakolu’na götürüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir