anlattı

Gündem Magazin

Mustafa Ke-ser B-ülent Ersoy’u yerin dibine s-ktu. Star TV’de yayınlanan ve ekran ömrü sadece 2 program olan Benzemez Kimse Bize yayından kaldırıldı işler karıştı. Bülent Ersoy ve Mustafa Ke-ser’in c-anlı sunduğu programın bitmesinin ardından Mustafa K-eser eteğindeki taşları döktü ve Bülent Ersoy’u yerden yere vu-rdu. Star TV’de yayınlanan ve sadece iki bölüm süren Benzemez Kimse Bize programının bitmesinin ardından Mustafa K-eser, Bülent Ersoy’u hedef tahtasına oturttu ve yakası açılmadık i-f-şalarda bulundu.

‘Bülent Ersoy’un ka-prisleri yüzünden program bitti’ diyen Mustafa Ke-ser, ‘Bana K-ür-do derdi, emir verirdi kimsin l-an sen’ diyerek c-anlı yayındaki partnerine saydırdı. Bülent Ersoy’un yerli yersiz bir çok kapris yaptığını anlatan K-eser, “Bülent Ersoy hakkında her şeyi aç-ıklayacağım” dedi ve kamera karşısına geçti. Kendi YouTube hesabından paylaşım yapan K-eser, Ersoy’u yaylım at-eşine tuttu ve a-ğzına geleni söyledi. İşte Mustafa Ke-ser’in 34 dakikalık videosundan en ça-rpıcı bölümler…

Duyarsız, davranış bo-zukluğu var: “Ben Bülent Ersoy’la sahnede hiç çalışmadım. Ama yıllardır duyarız yapılan yanlışları, davranış boz-ukluklarını. Yapımcıdan teklif geldiğinde pek sıcak bakmadım. Biz yapamayız huylarımız bir değil, ah-laki yapımız bir değil falan. ‘Abi yok ya öyle olmaz bu iyi olacak’ dedi. İçimde en-dişe olmasına rağmen kabul ettim.

Düşündüm ki bu arkadaştan yaşça büyüğüm, sanatça da büyüğüm. Bizim yanımızda ters bir hareket yapmaz diye düşündüm. Bunların hepsi zuhur etti orada. Saatlerce Bülent Ersoy’u bekledik: Polat dedi ki gelmişken ‘Bülent Ersoy ile yapılan fotoğraf çekimi ve tanıtımı da yapalım öyle gidersin’ dedi. ‘2’de başlarsak 4’te biter’ dedi. Ben 56 yıldır 56 saniye işime geç kalmadım hiçbir zaman. Ben dürüst bir adam olduğum için saat 13.30’da oradaydım. Bekle Allah ki zat-ı muhterem gelecek. Bekle bekle saat 4’te çıktı geldi. Bu ne oluyor? Saygı yok. Akşam 8.30’a uçağı almıştım la-net olsun 10’a aktardı. Bir makyaja girdi saat 8’de makyajdan çıktı. Bu bant yayını benim tarzım değil bu say-gısızlığı kaldıramam ben dedim. Onun üzerine canlı yapmaya karar verdik. Bülent Ersoy da itiraz etti. Polat, ‘Git Allah aşkına bu bant yayını 10 saat bitmez’ dedi. Yapımcı programı toparlamamı istedi:

Canlı yayın başlar başlamaz görüşlerimizin yanlış olduğunu anladım. Polat dedi ki ‘Abi sen yönet. Çünkü Bülent hanımın ayakları a-ğ-rıyor, sunumlarını sen yaparsın.’ Tamam dedim sorun yok. O program esnasında ben atlıyorum, toparlamaya çalışıyorum, bunları kendiliğimden yapmıyorum. Bu yapımcının isteğiyle oluyordu.
O muhterem rol çalıyorum sanıyor. Kuliste söyledim çektim kenara. Endişeliyim. Polat da yanımızda. Dedim ki Bülent hanım senin de benim de paraya ihtiyacımız yok. Ziyadesiyle paramız var. Elimizden geldiği kadar yardım ediyoruz hatta. Burada 100 kişi çalışıyor. Bizim sayemizde ekmek yiyorlar. Yerli yersiz ka-pris yapma lütfen. 30 yıllık c-anlı yayın tecrübem var. Su gibi aksın gitsin dedim. ‘Tamam’ dedi sesini çıkarmadı.

Kimsin l-a-n sen: Bu şekilde birinci program toz kalkmadı ama ikinci programda karşısında hizmetçisi var gibi hitap ediyor bana. Bana oradan Ke-ser diye bağırıyor. Kimsin l-a-n sen bana o şekilde ba-ğırıyorsun. Arkasından . Ke-ser senin babanın uşağı mı l-an öyle çağırıyorsun? Kapanışı yapıyoruz dediler ‘Beyefendi yapsın’ dedi.

Ses kalmamış okuyuş r-ezalet: Yönetmene b-ağırır, ona b-ağırır, şefe b-ağırır, okuyamaz döner vokale b-ağırır. Uyamayan Bülent Hanım. Zaten ses kalmamış, r-ezalet bir okuyuş. Orada dönüp çocuklara bakıyor. Sanıyorsunuz ki vokaller okumuyor. Bunun arkasından üçüncü programında baktım orada burada konuklar çağırılmış. Biz sanki orada sunucuyuz. Gelen konuğun biri 9 şarkı, biri 8 şarkı. Bana vermişler 3 şarkı, Bülent’e vermişler 5 şarkı. Onun üzerine s-inirlendim. Bütün mesele Bülent Ersoy’un şekilsizlikleri: Bütün mesele Bülent Ersoy’un şekilsizlikleri. Unuturuz diye prompterdan yazı veriyor.

Yazı küçük diye okuyamıyor çocuğa bağırıyor. Şu yüzden çocuğun ekmeğiyle oynayıp ‘Bunu kovun’ diyor. Konservatuvar mezunu değil, ses profesörü unvanı yok: Bülent Ersoy, özel hocalardan dersler alarak başlamış, iki ay belediye konservatuarında devam etmiş. İki ay sonra bırakmış gitmiş. Arkasından konservatuardan mezun olduktan sonra diye devam ediyor. Ne mezun olması arkadaş? Zaman içerisinde musikiden haberi olmayan magazinci arkadaşlar sadece Bülent Ersoy’un magazin haberlerini verdi.

Çünkü sanat diye bir şey yok. Ses profesörüymüş. Haydi ya! Böyle bir unvan mı var? Efendim Japonya’nın bilmem hangi laboratuvarında test edilmiş falan. Böyle bir şey yok. Sanki bunu dünyaca ünlü bir laboratuvarmış gibi lanse ediyor. Söylediği laboratuvar kulak, burun, boğaz merkezi. Şu gün radyoda, konservatuvarlarda ses sanatçısı olan arkadaşlarımızı oradan geçirsek mükemmel çıkar.

Seni Diva değil divan ederler: Gelelim DİVA meselesine. Divanın kelime anlamı, sanat dallarında üst düzey olarak bilgi, beceri ve donanıma sahip ka-dın sanatçıdır. O-lay bu. Size sanki Diva erişilmez mertebede bir y-aratık olarak aktarılıyor. Böyle süperstar gibi bir şey değil bu. Divalığa iş kalırsa size geçmişten bir kronolojik isim sırası yaptım. Geçmişte Müzeyyen Senar, Safiye Ayla, İnci Çayırlı, Perihan Altındağ varken Divalık sana mı kaldı? Nesrin Sipahi, Gönül Akkor, Emel Sayın, Gönül Yazar… Bunlar varken sana mı kaldı?

Diva ka-dın sanatçıya deniyor buna dikkatinizi çekeyim. Bir Ayşe Taş varken, Çiğdem Yarkın, Melda Kuyucu, Canan Sezgin Ceylan, Gül Yazıcı varken bunların hepsi seni sekize katlar. Seni Diva değil divan yaparlar. Kendini bir ha-lt sanıyorsun: Ses tonu erkek tonuyla okuyor. Enstrümanlarda erkeklerin okuduğu sesten okunuyor. Zeki Müren gitmiş yerine o kalmış.

Haydi o-radan be! Bekir Sezgin, Meral Uğurlu, Mediha Demirpınar gibi birçok isimler var. Kendini bir h-a-lt sanıyorsun. Bunlar sana Diva şu bu diye diye sende öyle sanmaya başladın. Ben sesimle dö-v-erim, bilgimle sö–erim vs.

Hiçbir h-a-lt bildiği yok: Hiçbir h-a-lt bildiğin yok senin arkadaş. Şahsiyetiyle, sanatıyla, sahne arkası ş-şirretliğiyle ilgili millete gın-a getirmiş. 7-8 sene önce yaptığı programla ilgili Fevzi Siverek adlı yapımcı kardeşimizin uzun bir yazı yazmış. Onu da okuyabilir arzu eden.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.