ard arda

Gündem

Son Dakika ÇOK BÜYÜK DEPREM OLDU! Az evvel meydana geldi. Herkes sokaklara d-öküldü. Halk Korku İçinde…

Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde sabah saatlerinde gerçekleşen 3,8 şiddetindeki deprem sonrasında 4,3 şi-d-detinde yeni bir deprem meydana geldi. Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde meydana gelen 3,8 büyüklüğünde  sarsıntının sonrasından da, saat 17.10’da aynı ilçede 4,3 şi-d-detinde yeni bir deprem daha gerçekleşti.

Mustafakemalpaşa olmak üzere çevredeki birçok ilçe de hissedilen depremin derinliği 7.4 kilometre olarak belirlendi. Bursa Valisi Yakup Canbolat, ilçede yaşanan depremin sonrasından da ekiplerin gerekli çalışmalara hemen başladığını söyledi. Ekiplerimiz araştırmalarını sürdürüyor.” ifadesini kullandı. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde 4,3 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi. sarsıntının, 17.10’da ve 7 kilometre derinlikte meydana geldigi belirlendi. .

Kandilli rasathanesinin verdiği bilgiye göre deprem yerin 7.4 kilometre derinliğinde meydana geldi. İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı da sosyal medya hesabından deprem ile ilgili yaptığı açıklamada “Bursa – Mustafakemalpaşa’da 4.3 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. İlgili kurumlarla yapılan görüşme sonrasında an itibariyle olumsuz bir hal olmadıgı bilgi kapasitesi alınmıştır. Alanda tarama çalışmaları devam etmektedir. Geçmiş olsun Bursa.” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.