artış olacak

Gündem

Milyonlarca memur ve memur emeklisinin hem maaşlarını hem de emeklilik ikramiyelerini artıracak 3600 ek gösterge için artık sona yaklaşıldı. Mayıs ayında yapılacak son toplantı ile kapsam belirlenecek ve düzenleme TBMM gündemine gelecek.

Dün yapılan 3600 ek gösterge için yapılan toplantı çok verimli geçerken, sendikalar hizmet kolları itibariyle ek gösterge taleplerini bir sunum eşliğinde kamu temsilcilerine ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’e aktardılar.

Bu konuda yapılan çalışmalar konusunda teşekkürlerini ileten sendikalar 3600 ek gösterge ve ek gösterge çalışmalarının tüm memurları kapsamasını da bir kez daha gündeme getirdiler. Toplantıya hem çalışma Bakanlığı, hem Cumhurbaşkanlığı Strateji Bütçe Başkanlığı hem de Hazine ve Maliye Bakanlığı yetkilileri katıldı.

Toplantıda alternatif taslaklar üzerinde müzakereler yapılırken ek göstergeden yararlanacak memur kapsamının geniş tutulması , ek göstergesi olmayan unvanların da kapsama alınması benimsendi.

KOMİSYON ÇALIŞMALARA BAŞLADI
Bu arada çalışmaların daha hızlı ilerlemesi için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Ertuğrul Soysal başkanlığında bir komisyon kuruldu. Komisyon toplantılarına Hazine ve Maliye Bakanlığı , Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Cumhurbaşkanlığı Personel ve prensipler Genel Müdürlüğü yetkilileri ile hizmet kollarının başkanları katılacak. Böylece her hizmet kolundaki unvanlar tek tek elden geçirilerek ek gösterge dengesizlikleri ortadan kaldırılacak.3600 ek gösterge için yeni gelişme! Kimlerin ikramiyesi 50 bin lira artacak.

3600 EK GÖSTERGE İÇİN TASLAKLAR NETLEŞİYOR
Bakanlığın yaptığı teknik çalışmalarda alternatif taslaklar hazırlandı. Bu taslaklar paydaşlarla yapılan toplantılarda azaltılarak tek bir metinde toplanacak.3600 ek gösterge için yeni gelişme! Kimlerin ikramiyesi 50 bin lira artacak? İşte 3600 ek gösterge alacak meslekler Taslaklarda yer alan bilgilere göre, ek gösterge artışı kamuda kapsamlı bir düzenlemeyi beraberinde getirecek. Daire başkanı, genel müdür yardımcısı, müfettiş, uzman, kaymakam gibi kariyer meslek kadrolarında görev yapanların statü farklılıklarını korumak amacıyla ek göstergelerinde 600 puanlık artış yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.