artıyor

Gündem

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, harekete geçti. Bakanlığın önünde 3 farklı senaryonun olduğu belirtilirken, düzenlemede kamu personelinin statül Emekli aylığı 1.250 TL; emekli ikramiyesi 40 bin lira artacak

Son dakika: 3600 ek gösterge planlamasi yakından takip ediliyor. Milyonlarca kamu çalışanını yakından ilgilendiren planlama için Çalışma ve Sosyal Emniyet Bakanlığı, harekete geçti.

Bakanlığın önünde 3 değişik senaryonun bulunduğu belirtilirken, planlamade kamu personelinin statüleri, aldıkları ücret ve emekli ikramiyeleri tablosu öneme alınıyor.

Mayıs ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacak gösterge planlamasi ile emekli ikramiyesinde yükselişin 40 bin lirayı geçeceği söyleniyor. Emekli aylıklarında da bin TL’nin üstünde bir artış olacak.

SON DAKİKA: 3600 EK GÖSTERGE İÇİN GÖZLER 10 MAYIS’TA

Çalışma ve Sosyal Emniyet Bakanı Vedat Bilgin, 3600 ile alakalı teknik çalışmaları mayısta bitirerek Meclis’e sunulacak duruma getireceklerini ifade etti. Milyonlarca çalışanın beklediği ek gösterge planlamasinin Meclis tatile girmeden önce temmuz ayında yasalaşması bekleniyor.

Öğretmen, polis, hemşire, avukatlar, din görevlileri, sağlık ve teknik hizmetleri, idarecilere 3600 ek gösterge verilmesine yönelik üçüncü toplantı 10 Mayıs’ta yapılacak. Kamuda 4 milyon çalışanın gelirini etkileyecek planlamayla dengeler değişirken, personel rejiminde büyük dönüşüm yaşanacak.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.