Asıl Amacı

Gündem

Bütün Türkiye’nin günlerdir konuştuğu Buyükşen çiftinin düğümü sonunda çözülmüş failler belirlenmişti. Ama asıl o’lderen aranıyordu ve az önce o isimde yakalandı. BÜYÜKŞEN ÇİFTİNİN KATİL ZANLISI ANKARA’DA YAKALANDI.

Konya’da 3 yıl önce o’lderen Metin Büyükşen ve eşi Nejla Büyükşen hadisesi ile ilgili gözaltına alınan şüphelilerden a’zmettirdiğini itiraf ettikleri ileri sürülen Esra Taş ve sevgilisi Abdullah Başdemir ile onlara yardım ettikleri öğrenilen Zeki Okşen ve kuzeni Mustafa Okşen t’utuklanmıştı. Çiftin zanlısı ise Ankara’da yakalandı. Z’anlının Abdullah Başdemir’in yanında çalışan çoban Hamidullah A. olduğu öğrenildi.

Karatay ilçesine bağlı İsmil Mahallesinde yaşayan 3 çocuk babası Metin Büyükşen, eşi Nejla Büyükşen 3 Eylül 2018 günü kar maskeli kişiler tarafından evlerinde mağdur edilmiş, çiftin kızları Fatma Büşra ise s’aldırgandan b’ayıldım taklidi yaparak kurtulmuştu.

Çiftin doktor oğulları Osman Büyükşen’in Müge Anlı ile Tatlı Sert programına çıkıp, konunun tekrar gündeme gelmesi üzerine j’andarma bünyesinde özel ekip kurulmuştu.

Konya İl J’andarma Ko’mutanlığı bünyesinde yürütülen çalışmalar sonucu k’atilin evleri karıştırdığı şü’phesi üzerinde durulmuş, bunun neticesinde de yapılan operasyonda 25 şü’pheli gözaltına alınmış, ş’üphelilerden a’zmettiren Abdullah Başdemir ve sevgilisi Esra Taş ile yardım eden kuzenler Mustafa ve Zekeriya Okşen çıkarıldıkları ma’hkemece t’utuklanmıştı.

Z’ANLISI Y’AKALANDI Türkiye’nin günlerdir konuştuğu Metin Büyükşen ve eşi Nejla Büyükşen için önemli bir gelişme yaşandı. Vakayla ilgili soruşturmayı yürüten J’andarma ekipleri te’tiği çekenin izini sürüyordu. Yapılan çalışmaların ardında az’mettiricisi Abdullah Başdemir’in yanında çoban olarak çalışan Hamidullah A., Ankara’da bir adrese düzenlenen o’perasyonla gözaltına alındı.

3 GÜN SONRA İŞTEN AYRILMIŞ Çoban Hamidullah A.’nın olayın 3 gün sonra işten ayrılarak Konya’dan uzaklaştığı öğrenildi.

Ankara’da gözaltına alınan za’nlısının sorgulanmak üzere soruşturmanın yürütüldüğü Konya İl J’andarma Ko’mutanlığı’na götürüldüğü öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.