ayşe özgün

Gündem

Ayșe Özgün’ün Son Halini Görenler Büyük Bir Üzüntü Yașadı.. Yıllardır Görünmüyordu!
Yașar Nuri Öztürk ile yaptığı programlar ve gündüz kușağında ișlediği konularla 90’lı yılların sonu ve 2000’li yılların bașında ekranların unutulmaz isimlerinden biriydi Ayșe Özgün. Ünlü Tv yıldızı peki șimdi ne yapıyor?

Türkiye’de televizyonun çok izlendiği, özel kanlların hızla çıktığı yıllardı 90’lar… Sabah programlarıyla yeni tanıșan vatandașların en çok izlenenler listesinde Ayșe Özgün vardı. Bir kova su ile yıkanabilir
bir su bardağı su ile de dișlerinizi fırçalayabilirsiniz’ sözleriyle o zamanlardan suyun israf edilmemesi gerektiğini așılamıștı. Levent Kırca defalarca Olacak O Kadar skeçlerinde onu konu etmiști Ayșe Özgün’ü.1951 Adana doğumlu olan Ayșe Özgün İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’ndan mezun olmadan eğitimini yarım bırakmıștı.

Ancak gazetecilik hayatına 18 yașında Nokta dergisinde bașlayan Özgün için okul meslek așkını durduracak bir unsur değildi.2015 yılına kadar ekranlarda farklı konuları ele alan Ayșe Özgün en çok Yașar Nuri Öztürk ile yaptığı programlardaki sohbetleriyle adından söz ettirmiști. Televizyon camiasında çok sevilen Özgün uzun yıllardır ekranlardan uzak bir hayat sürmeyi tercih ediyor. Sosyal medya paylașımlarıyla dikkat çeken Özgün, koronavirüs karantinasını evinde ailesiyle geçirmekte.

Özgün, 1951 yılında Adana’da dünyaya geldi. Bir abisi vardır. İlkokul 4. sınıftan sonra deniz subayı olan babasının ateşe olarak tayini çıktığı için gittikleri Amerika’da Washington, DC’de yaşadı ve ilkokulu orada tamamladı. Ortaokulu ve liseyi İstanbul Arnavutköy’de Amerikan kız kolejinde okudu. İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’na devam etti, mezun olmadan eğitimini yarım bıraktı. Ayşe Özgün, gazetecilik hayatı, 18 yaşında Nokta dergisinde başladı. Daha sonra Aktüel ve Tempodergilerinde çalıştı. Halen Hürriyet Gazetesi’nde yazıyor.

2015 yılına kadar ekranlarda farklı konuları ele alan Ayşe Özgün en çok Yaşar Nuri Öztürk ile yaptığı programlardaki sohbetleriyle adından söz ettirdi. Televizyon ekranlarında 6500’den fazla program yaptı.

1972 yılında Haluk Özgün ile evlendi 1973 yılında oğlu Ali doğdu. 1974 yılında ikizleri Canan ve Ahmet dünyaya geldi. Ayşe Özgün’ün üç çocuğu Ali Özgün, Canan Özgün ve Ahmet Özgün’ün; çeşitli kanallara otomobil ve motorsporları programları yapan ACA adlı bir prodüksiyon firması vardır.

Star TV’de yayımlanan Ayşe Özgün’ün yaptığı kadın programına katıldığı için babası tarafından öldürülen kadın olayından sonra Ayşe Özgün’ün programı 11 Kasım 2005 tarihi itibariyle yayımdan kaldırıldı.

2015 yılının başlarında TVEM’de yayınlanan “Kim Haklı Kim Haksız” adlı programın sunuculuğunu Tuğba Ekinci ile beraber yaptı. Gerek Yaşar Nuri Öztürk ile yaptığı programlar gerekse maskeli ‘yüzünü göstermek istemeyen seyirci’siyle 90’lı yılların sonu ve 2000’li yılların başında ekranların unutulmaz isimlerinden biriydi Ayşe Özgün. Peki şimdi ne yapıyor? İşte yanıtı…
Türkiye’de televizyonun en çok izlendiği yıllardandı 90’lar… Sabah programlarıyla yeni tanışan vatandaşların en çok izlenenler listesinde Ayşe Özgün vardı.

‘Bir kova su ile yıkanabilir bir su bardağı su ile de dişlerinizi fırçalayabilirsiniz’ sözleri bile günlerce haber kanallarında bile Ayşe Özgün’ün taklitleri de yapılmıştı. Levent Kırca onlarca kez Olacak O Kadar skeçlerinde onu konu etmiş bazı sözlerini eleştirmişti…

Adana doğumlu olan Ayşe Özgün İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’ndan mezun olmadan eğitimini yarım bırakmıştı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.