bakıcısı anlattı

Gündem

Corona virüsüne bağlı çoklu o-rgan yetmezliğinden yaşamını yitiren usta sanatçı Fatma Girik’in kardeşi Günay Girik, yeğeni Ahu Turanlı Aşkar ve hastane hakkında ‘ihmal’ ve ‘taksirle ölüme neden olma’ iddiasıyla suç duyurusunda bulunmuştu.

Son olarak konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Girik’in bakıcısı, Ahu Turanlı’nın kendisine PCR testi yaptırmadığını ve coronayı Fatma Girik’e bulaştırmış olabileceğini öne sürdü.

FATMA GİRİK’İN BAKICISI KONUŞTU: AHU TURANLI CORONA TESTİ YAPTIRMAMI İSTEMEDİ!
İstanbul’da 24 Ocak’ta tedavi gördüğü özel hastanede Covid-19’a bağlı çoklu o-rgan yetmezliğinden yaşamını yitiren usta sanatçı Fatma Girik’in kardeşi Günay Girik, yeğeni Ahu Turanlı Aşkar ile hastane hakkında ‘ihmal’ ve ‘taksirle ölüme neden olma’ iddiasıyla suç duyurusunda bulunmuştu.

Günay Girik’in avukatı Akın Centilmen, “Ayın 16’sında Fatma Hanım, hastanede yatarken Türkmenistan uyruklu bakıcısı, Girik’in yeğeni Ahu Turanlı Aşkar’a kendini iyi hissetmediğini ve test yaptırmak istediğini söylüyor. Test ücretinin 1000 lira gibi bir tutar olduğunu söyleyen bakıcının beyanına göre Aşkar, parayı çok buluyor ve teste gerek olmadığını söylüyor. Daha sonra Fatma Hanım’da semptomlar çıkıyor, fenalaşınca yoğun bakıma alıyorlar ve bakıcıya test yapılıyor. Testin sonucu pozitif çıkıyor. Duyduğumuza göre Ahu Hanım aşı karşıtıymış. Daha sonra bakıcı, her şeyi Günay Bey’e anlatıyor. Biz de olayda hem hastanenin hem de Ahu Hanım’ın ihmali olduğu gerekçesiyle bulaşıcı hastalıklardan kaynaklı taksirle ö-lü-me neden olma suçundan Bodrum Sulh C-eza Hakimliği’ne suç duyurusunda bulunduk” diye konuşmuştu.
GİRİK’İN BAKICISI AHU TURANLI’YI SUÇLADI

İddialar sürerken, Fatma Girik’in Türkmenistanlı bakıcısı Gozel Yazyyeva, MagazinBurada’ya açıklamalarda bulundu. GÖZYAŞLARINA BO-ĞU-LAN BAKICI ŞUNLARI SÖYLEDİ:
Ahu Hanım’a hasta olduğumu, test yaptırmak istediğimi söyledim. A-cil bölümüne gittik ‘test ücreti bin TL tutar’ dediler. Ahu Hanım parayı çok buldu ‘Sen üşütmüşsün’ dedi, yaptırmadı. Devlet hastanesine gitmek istedim. Beni Fatma ablanın odasına çıkardı, çalışmaya devam ettim.

Pazartesi günü Fatma ablanın doktoru geldi. Doktoru bana ‘Sen hasta mısın, sesin değişmiş’ diye sordu. ‘Herhalde grip oldum’ dedim. ‘O zaman Fatma Hanım’ın akrabalarına söyle sana test yaptırsınlar ya da izin versinler’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.