başkent sorusu

Gündem

Kim Milyoner Olmak İster programında bir yarışmacı tüm izleyenleri şaşkına çevirdi. Yarışma programına katılan Tıp öğrencisi Name Çığra Coşkun. İki joker hakkını da kullandığı soruyu yanlış cevaplayınca, sunucu Kenan İmirzalıoğlu dahil tüm izleyenler şaşkına döndü.

İşte geceye damga vuran o anlar… ‘Kim Milyoner Olmak İster’ adlı bilgi yarışmasına katılan Tıp öğrencisi Name Çığra Coşkun. Gündeme oturdu. Tıp öğrencisi olduğunu söyleyen Name Çığra Coşkun’a “1924 Anayasası’nda ve 1961 Anayasası’nda Türkiye’nin başkentinin hangisi olduğu yazar?” sorusu soruldu.

Cevap şıklarında ise; İstanbul, Ankara, Erzurum ve Sivas kentleri yer aldı. Ancak yarışmacı önce seyircilere sorma joker hakkını kullandı. Seyirciler ise yüzde 40 oranında Ankara, yüzde 16 İstanbul, yüzde 28 Erzurum ve yüzde 16 Sivas yanıtını verdi. Cevaptan emin olamayan yarışmacı çift cevap joker hakkını da kullandı. İki jokerini de kullandıktan sonra doğru yanıtı veren yarışmacı, heyecanlandığını söyledi.

Kenan İmirzalıoğlu da şaşkınlığını gizleyemedi
Sunucu Kenan İmirzalıoğlu da şaşkınlığını gizleyemeyerek “13 Ekim 1923’ten beri Türkiye’nin başkenti hiç değişmedi, hiç tartışılmadı. Sana söylüyorum seyircilerimiz de anlasın. Seyircinin de yalnızca yüzde 40’ı Ankara cevabını verdi. Buna çok şaşırdım. ” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.