bayazlatın

Sağlık

Terleme önleyici ürünler ve tıraş kremlerinde bulunan pigmentasyon arttırıcı maddeler, c-ilt ürünleri ve ki-myasallar muayyen yerler de ö-l-ü hücrelerin birikmesine ve c-ilt renginde koyulaşmaya neden olmaktadır.

Cilt bakım uzmanlarının önerdiği kremler genel anlamda oldukça pahalıdır ve bu nedenle pek çok insan bunun gibi ürünleri kullanmaktan nefret eder..

Neyse ki, hem paranızı kenara koymanıza aynı zamanda koltuk altındaki koyu lekelerden kurtulmanıza yardım edecek bazı mutfak ekipmanını bugün sizlerle paylaşıyor olacağız

Limon Suyu
Sadece limon suyunu koyu bölge üzerinde birkaç dakika süresince ovun ve peşinden suyla durulayın. Limonun cildinizi beyazlaştıracak ve ovmasına yardım edecek asidik fonksiyonları bulunmaktadır. Ancak şayet hassas bir cildiniz varsa, bunu uygulamaktan kaçınmanız gerekmektedir.

Karbonat
Karbonatı suyla karıştırın ve bunu koyu bölgenin üstüne uygulayın. Bu sayede cildinizdeki ö-l-ü hücrelerden arınacaksınızdır.

Koltuk Altınıza Patates Dilimleri Koyun
Bir dilim patates alın ve günde iki kez 10 dakika olmak üzere koltuk altınızı ovun. Orta derecede a-sit içerdiklerinden dolayı patates, renk açıcı bir madde olarak görev görür.

Salatalık Dilimleri
Patates dilimlerinde olduğu şeklinde günde iki defa 10 dakika olmak üzere koltuk altınızı salatalık ile ovun. Salatalık organik bir renk açıcıdır ve koltuk altınızdaki koyu lekeleri giderir.

Portakal Kabuğu
Kuru bir portakal kabuğunu bir blendera atın ve ardından süt ilave edin. Koyu bir kıvam elde etmeniz gerekmektedir. Bu macunu koltuk altınıza 10 dakika boyunca uygulayın ve sonrasında suyla sudan geçirin. Portakal ve süt renk açıcı olarak vazife alacak laktik asit açısından zengindir.

Papaya Ovucu
1 papayayı ezin ve ci-ldinizi bununla ovduktan 20 dakika sonrasında suyla durulayın. Papaya, cildinizin yenilenme sürecini hızlandıracaktır.

Koltuk Altı Tüylerinizi Ağda ile Alın
Koltuk altında renk koyulaşmasına neden olduğundan dolayı jiletten kaçının. Bunun yerine kıllarınızdan kurtulmak için ağda yapın.

Limon ve Esmer Şeker
Koltuk altınızdaki ö-l-ü derilerden kurtulmak için limon ve esmer şeker kullanın ve koyulaşmaya sebep olan ö-l-ü derilerden bütünüyle kurtulun. Ancak duyarlı cildiniz var ise, limon yerine zeytin yağı kullanabilirsiniz.

Not: Koltuk altınızda koyulaşmaya sebep olan şeker veya endokrin hakkında rahatsızlıklarınız (hipofiz bezi bozuklukları) var ise, muhakkak doktorunuza danışınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.