bayram müjdesi

Gündem

Zor günler yaşam sürdüren emeklilerin maaşlarına yapılacak zam gerçekleşmeyince gözler yine bayram ikramiyesine çevrilirken ‘Aile Destek Paketi’ kapsamında ödenecek olan devlet ikramiyesinin bedeli paylaşıldı.

Kurban Bayramı’na bir aydan az bir vakit kala milyonlarca emeklinin alacağı ikramiyenin miktarının belli bulunduğu duyuruldu. Yaşanan ekonomik sorunlu dönemde zor günler yaşamış ve aldıkları maaş eriyen emeklilere bayram ikramiyesi müjdesi geldi. Bayramda emekli ikramiyelerine zam yapılmayan milyonlarca vatandaş, Çalışma ve Sosyal Emniyet Bakanı Vedat Bilgin’in de yönlendirmesi tarafında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklayacağı müjdeyi beklemiş yalnız beklentilerine karşılık bulamamıştı.

Geçen bayramda ikramiyeye zam beklentisi karşılanmayan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklayacağı müjdeyi alamayan emeklileri bu bayram sevindirecek haberin gelip gelmeyeceği merak hususu oldu. Kurban Bayramı’nda kurbanlık kesmekten çok uzak olan ve faturalarını, kiralarını nasıl ödeyeceğini düşünen emeklileri bir nebze olsun rahatlatacak olan ikramiyenin bedelinin belli bulunduğu ifade edildi.

İKRAMİYELERE ZAM YAPILDI Geçen bayramda ikramiyeye zam beklentisi karşılanmayan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklayacağı müjdeyi alamayan emeklileri bu bayram sevindirecek haberin gelip gelmeyeceği merak hususu oldu. Kurban Bayramı’nda kurbanlık kesmekten çok uzak olan ve faturalarını, kiralarını nasıl ödeyeceğini düşünen emeklileri bir nebze olsun rahatlatacak olan ikramiyenin bedelinin belli bulunduğu ifade edildi. Yılbaşının ilk dakikalarından itibaren gelen zamlar vatandaşın ekonomik yönden yaşayacağı zor günlerin de habercisi oldu.
Bayram ikramiyelerine ise zam yapıldığı iddia edildi. Ramazan Bayramında emekli ikramiyeleri 1.100 TL olarak ödenmişti. Bu noktada Aile Destek Paketi kapsamında bu bayram emeklilere 1.200 TL ödeneceği iddia edildi.

‘Aile Destek Paketi’ olarak ödenecek ikramiye, bayram evvel yurttaşların banka hesaplarına yatırılacak. Ekonomik olarak zor günler yaşamış vatandaşları ilgilendiren bu ikramiyenin nasıl karşılanacağı merak hususu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.