belirtileri belli oldu

Gündem

Grip Sandığınız Yeni Varyant Çıkabilir.. Dikkat Grip Sandığınız Yeni Varyant Çıkabilir.. Omicron varyantının belirtileri ortaya çıktı.

Omicron varyantı tüm dünyayı alarma geçirdi. 38 ülkeye yayılan Omcron varyantı ile ilgili uzmanlardan peş peşe açıklamalar geliyor. Omcron varyantını keşfeden uzman açıkladı, ‘Bu varyantın semptomları koronavrüsten değişik ama hastalar üzerndeki etkisi çok yumuşak.’ Koronavrüs şikayetiyle gelen bazı hastalarda Omicron varyantı semptomları görüldü. Omicron, koronavrüs belirtilerinden farklı özellklere sahip. Omicron varyantı belirtilerinin koronavrüs belirtileriyle farkları neler? Omicron varyantının ayırt edici özellkleri neler? İşte cevabı

OMİCRON VARYANTINI KEŞFEDEN UZMAN AÇIKLADI Çok sayıda ülkeye sınırları kapattıran ve yeni tedbirleri beraberinde getiren Omicron varyantına karşı ilk uyarıyı yapan uzman doktordan yeni bir açıklama geldi. “OMİCRON VARYANTININ SEMPTOMLARI DEĞİŞİK AMA ETKİSİ ÇOK YUMUŞAK” Omcron’u Güney Afrika’da ilk tespt eden ve uluslararası kurumlara raporlayan Dr. Angelque Coetzee, geçtiğimiz günlerde “Bu varyantın semptomları değişik ama hastalar üzerndek etkisi çok yumuşak. Hiçbir vakada yatış gerekmedi. Paniğe gerek yok” açıklaması yapmıştı. Coetzee şimdi de, yeni varyantla ilgili ayırt edici semptomaları açıkladı.

Hastaların hepsinin öncelkli olarak “halsizlik” şi-kayetiyle geldiğini söyleyen Coetzee, Omcron’un yaygın koronavrüs belirtlierinden farklı özelliklere sahip olduğunu da söyledi. Ayırt ediic özelliklerinin hafif kas ağrıları, kuru öksürük ve boğazda kaşıntı hiissi olduğunu açıkladı. Omicron’da görülen semptomların normal grip enfeksyonlarıyla çok benzediğini söyleyen Coetzee, yeni varyantın çok daha hafif belirtlerle geçtiğini bir kez daha yineledi. Güney Afrkalı doktorlar, Omicron’un ortaya çıkmasından bu yana 5 yaş altı çocuklardak vaka sayısında büyük artış yaşandığını kaydetmşti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.