Beşik gibi

Gündem

Akdeniz’de 6.0 büyüklüğünde s-arsıntı meydana geldi. AFAD tarafından açıklanan verilere göre s-arsıntı derinliği 36 kilometre olduğu açıklandı. S-arsıntı Antalya’nın yanı sıra Denizli, Aydın ve Muğla’da da hissedildi. Son s-arsıntılar hakkındaki tüm bilgiler Kandilli Rasathanesi ve AFAD tarafından paylaşılmaya devam ediyor.

AFAD göre 08:32’de Akdeniz’de deprem meydana geldi. S-arsıntının büyüklüğü 6.0 olarak hesaplandı. S-arsıntının Yunanistan’ın yanı sıra Türkiye’nin Akdeniz kıyılarında bulunan birçok şehrinde de hissedildi. Kandilli Rasathanesi ise s-arsıntının büyüklüğünü 6.1 olarak duyurdu. Antalya Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre ilde can ve mal kaybı yaşanmadı.

ANTALYA VALİSİ’NDEN SARSINTI AÇIKLAMASI

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Kaş açıklarında meydana gelen 6.0 büyüklüğündeki S-arsıntı  ile ilgili olarak , “Şu ana kadar gelen bilgilere göre çok şükür can ve mal kaybı bulunmamaktadır” açıklamasını yaptı.AFAD verilerine göre Akdeniz’de Antalya’nın Kaş ilçesi açıklarında (155 km), saat 08.32’de 6.0 büyüklüğünde bir s-arsıntı meydana geldi. Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Antalya Valisi Ersin Yazıcı, “İlimiz Kaş ilçesi açıklarında (155 km), saat 08.32’de 6.0 büyüklüğünde meydana gelen s-arsıntıda, şu ana kadar gelen bilgilere göre çok şükür can ve mal kaybı bulunmamaktadır. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” sözlerine yer verdi.

DEPREM DENİZLİ’DE DE HİSSEDİLDİ

Akdeniz’in Yunanistan hudutlarında meydana gelen 6.0 büyüklüğündeki s-arsıntı, Denizli’de de kısa üreli paniğe neden oldu.Afet ve Acil Durum (AFAD) Yönetimi Başkanlığı S-arsıntı Dairesi Başkanlığından alınan bilgiye göre; bu sabah saat 08.32 sıralarında Akdeniz’in Yunanistan hudutlarında kalan bölümünde 6.0 büyüklüğünde s-arsıntı meydana geldi. En yakın kıyı olan Kaş’a 155 kilometre uzaklıkta ve yerin 36 kilometre derinliğinde meydana gelen büyük şi-ddetteki Akdeniz’e kıyısı olan illerin yanı sıra Denizli’de de hissedildi. S-arsıntıda sabah işlerine gitmek üzereyken yakalanan vatandaşlar, kısa süreli k-orku ve p-anik yaşadı. Herhangi bir can ve mal kaybının yaşanmadığı s-arsıntının neden olduğu p-aniğin atlatılmasının ardından, günlük hayat normale döndü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.