bir çok dizide rol almıştı

Magazin

Efsane oyuncu Hilda Bernard h-ayatını kaybetti! Arjantin’in en başarılı pembe dizilerinden k-ötü karakterleri oynayan ve ayrıca ülkenin en yaşlı oyuncusu olan Hilda Bernard. 101 yaşında h-ayatını kaybetti.
Arjantin pembe dizileri denildiğinde akla ilk gelen isimlerden olan Hilda Bernard. 101 yaşında hayata gözlerini yumdu.

A-cı haber Arjantin Oyuncular Derneği’nce duyurulmuştur. Açıklamada: “Ülkemizde oyunculuk konusunda en önemli referanslardan biri olan sinema, tiyatro. Televizyon ayrıca radyoda öne çıkan oyuncu Hilda Bernard’ı büyük bir ü-züntüyle uğurladık” denildi. Hilda Bernard, Arjantin Oyuncular Derneği’nin de en uzun süreli üyesiydi. Ünlü oyuncunun o-lüm nedeni açıklanmamıştır. Bernard, 2020 yılında. Koronav-irüse yakalanmıştır.

Kariyerine 1941 yılında. Radyo dramalarında başlayan Hilda Bernard. Daha sonra çok sayıda televizyon dizisinde rol almıştır. Bunlar arasında “El amor tiene cara de mujer”. “Rosa de lejos” ayrıca Alta comedia” öne çıkmıştır. Yaşı ilerleyince bu kez de pembe dizilerde k-ötü ka-dın karakterlerini c-anlandırmaya başlamıştır. “La extana dama”. “Cosecharas tu siembra” ayrıca “Pobre Clara” ve “Celeste” en bilinenleri. Son dönemlerde ise daha gençlere yönelik hazırlanan. “Chiquititas”. “Floricienta” ayrıca “Rebelde Way” dizilerinde oynamıştır.

Hilda Bernard kimdir?
Tam adı Hilda Sarah Bernard olan oyuncu. 29 Ekim 1920 tarihinde doğmuştur. Yardımcı rollerin vazgeçilmez oyuncusu olmuştur. Bernard’ın yer aldığı önemli yapımlar arasında: Animalada ayrıca Chronicle of the Raven ve Live-in Maid sayılabilir. Kariyerine 1941’de başlamıştır. 2012 yılına kadar sürdürmüştür. Bernard ilk evliğini yaptığı Horacio Jorge Goncalves ve ikinci evliliğini yaptığı Horacio Zelada’dan boşanmıştır. Bernard’ın Patricia adında bir k-ızı vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.