birçok il hissetti

Gündem

SON DAKİKA! ÇOK BÜYÜK D-EPREM OLDU! İstanbullular sokaklara döküldü! AFAD ve diğer tüm ekipler harekete geçti.. İşte ilk gelen bilgiler..

Karadeniz’de d-eprem! İstanbul’da da hissedildi Karadeniz’de saat 20.38’de 4.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem İstanbul ve birkaç ilde hissedildi. Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi’nin (EMSC) verilerine göre, saat 20.38’de Karadeniz’de 4.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Yerin 5 kilometre derinliğindeki deprem İstanbul ve birkaç ilde hissedildi. Zonguldak’ın yanı sıra İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bartın, Bolu ve Düzce’den de hissedilen depremde, ilk belirlemelere göre depremde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.

KANDİLLİ RASATHANESİ DEPREMİN Şİ-D-D-ETİNİ 4.5 OLARAK ÖLÇTÜ Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise İstanbul’da hissedilen de-premin şiddetini 4.5 olarak ölçtü. SÜRECİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Karadeniz Ereğli’si açıklarında meydana gelen 4,4 büyüklüğündeki deprem nedeniyle vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

Ekiplerimizle süreci yakından takip ediyoruz. Ülkemize geçmiş olsun.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.