birzamanların ünlü ismi

Gündem

Bir dönemin ünlü oyuncusu Yeşim Büber, görüntü yönetmeni eşi Mehmet Aksın ve ikizleriyle bambaşka bir hayata başladı. 11 senedir eşi ve çocuklarıyla beraber teknede yaşamakta olan Büber, tadilata girişti.

Teknesinin mutfak lavabosuna oturmuş, tezgahını tadilat yaparken çekilen resmini paylaşan Büber, aynı gün ikiz çocuklarının da h-astalanmasının kendine zor saatler yaşattığını ifade etti. TEKNEDE YAŞAMAK BAZEN ZOR” Takipçilerinin “Teknede yaşamak zor mu?” sorusuna da yanıt veren oyuncu, “Artık yenilenmesi şart olan mutfak ve banyo tezgahlarını sökmekle uğraşıyoruz.

Düşündüğümüzden çok daha uzun sürdü ve sabaha yetiştirmemiz gerek. Saat gece yarısını geçti fakat daha işimiz var. Çok nadir h-astalanan çocuklarımız tam da bugün h-astalandılar. Bir taraftan işi bitirmeye çalışıyor, bir yandan da lavabosuz bir teknede, iki kusan çocukla durumu idare etmeye çalışmaktayız. Hep soruyorsunuz ya; ‘Teknede yaşamak zor değil mi?’ diye. Evet, kimi zaman zor…” diye konuştu.

Aile, şu sıralar teknesini Fethiye kıyılarına yanaştırmış durumda HEP HAYALİMİZDİ” 43 yaşındaki Yeşim Büber, hayatıyla ilgili şöyle konuşmuştu: Hep hayalimizdi teknede yaşamak, yolda olmak. Bu, bir biçimde bizlere dayatılan biçim ve sınırlara nanik yapmak belki de. Evi kapatıp tekneye taşındık. İstediğim an demirimi alıp gidebilme olanağı gerçek bir özgürlük benim için. Ve her yerde yolcu hissetmek, mekan ve zaman algımı çok değiştirdi.

Zorunluluktan uzak, sahici bir seçim, her an ve her yer… Bu duyguyu çok seviyorum. Büber, ‘Aynalı Tahir’, ‘Kırık Ayna’, ‘B-ı-çak Sırtı’, ‘Serseri Aşıklar’ gibi dizilerin beraberinde ‘B-arda’, ‘Kaybolan Yıllar’ ve Sadri Alışık Ödülleri’nde ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’ ödülünü aldığı ‘İnşaat’ gibi sinema filmlerinde rol almıştı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.