böyle kullanın

Sağlık

Limon kabuğu acımsı tadından ötürü oldukça fazla sevilip tüketilmese de, limonun içerdiği faydalı bedin maddelerinin derhal hemen yarısı limon kabuğunda bulunmaktadır. Limon kabuğunu çöpe atıp limon suyunu ve meyvesini tüketirken aslen limon kabuğu ile beraber sıhhat için faydalı, hatta eklem a-ğrılarını ortadan kaldıracak bir oldukça besin maddesini de çöpe atmış oluyoruz.

Limon kabuğunda bulunan esans yağları, k’an damarlarını rahatlatır ve eklemlerdeki a-ğrıları mühim ölçüde azaltır. Aynı zamanda iltihap sökücü etkisiyle de mühim bir gıda deposudur. bLimonun kabuğu, k’an damarlarını yatıştıran ve anti-ilt-ihap özelliklere sahip zengin özlü yağlarla doludur. Sinir ağrısını yok etmek için mükemmeldir.

Eklem a-ğrıları için limon kabuğu Doğal sızma zeytinyağı 2 adet büyük boy organik limon Kapaklı minik bir kavanoz Temiz bir sargı bezi

HAZIRLANIŞI
:Limonun kabuklarını s’oyup kavanoza alalım ve kabukların üzerini tamamen örtecek biçimde zeytinyağı ekleyelim. Kavanozun kapağını sıkıca kapatıp bu karışımı 2 hafta bekletelim. 2 haftanın nihayetinde bu karışımı sargı bezine döküp ağrı çektiğiniz bölgenin üstüne yerleştirin.

Bu uygulamadan en çok verim almak için gece uygulamanız önerilir. Limon kabuklarını kavanozun içerisine koyun ve kabukları tamamen kaplayacak kadar zeytinyağı ekleyin.. Kavanozu sıkıca kapatın ve karışımı iki hafta beklemeye alın. Sağlık için sevdiklerinizle paylaşmayı ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.