böylesi görülmemişti

Gündem

Gümüşhanede yaşanan olay herkes hayrete düşürdü. 37 yaşında hamile kadın karın ağrısı şikayetiyle doktora gitti.. Do-ğum sa-ncısı gelen kadın hemen do-ğuma alındı. Sonrasında ise ortaya çıkan şey herkesi hayretler içersine düşürdü..

Gümüşhane’nin Kürtün ilçesinde oturan 52 yaşındaki 4 çocuk annesi Ayşe Köklü, karnındaki şişliklerin artması nedeniyle hamile olduğunu sanıp kadın doğum hastalıkları uzmanı Opr. Dr. Hasan Seyhani Kalender’in muayenehanesine gitti.

Doktor kontrolünde Köklü’nün karnındaki şişliğin hamilelikten değil, rahimdeki miyomlardan kaynaklı olduğu belirlendi. 7.5 kilogram ağırlığında m-iyom çıkarıldı

Kalender tarafından hastanın karnındaki 7,5 kilogramlık miyom, Trabzon’da özel bir hastanede gerçekleşen a-meliyatla alındı. Konuyla ilgili açıklama yapan Opr. Dr. Kalender, hastada varlığı 4-5 yıldır bilinen miyomların son aylarda hızlı bir şekilde büyüdüğünü ve hastanın bu nedenle kendisine başvurduğunu söyledi.

“Garip olan şey çok büyüktü” Kalender, “İlk başta hamilelik gibi görünüyordu. Miyomlar aslında 40 yaşın üstündeki kadınlarda yüzde 30 civarında görünen şeyler. Garip olan şey çok büyüktü. Yaklaşık 7,5 kilogramlık bir m-iyomdu. Ameliyatını planladık ama öncesinde kö-tü huylu çıkması ihtimali vardı. Bütün o-rganları içeriden ittirdiği için solunum sıkıntısı,

ba-ğırsak hareketlerinde düzensizlik, idrar yolu enfeksiyonlarına yatkınlık gibi şeyler de yapıyor. En kötü şey miyomlarda kansere dönüşüm riskidir. Hastamızın korkacak bir şeyi kalmadı.” diye konuştu.

Karnında yaklaşık 5 yıldır şişkinlik olduğunu ancak son aylarda şişkinliğin arttığını anlatan Ayşe Köklü, gittikleri doktorun bile kendisini görünce hamile olduğunu sanarak şaşırdığını belirtti.

Çevresindeki herkesin kendisini hamile zannettiğini vurgulayan Köklü, “Herkes beni h-amile biliyordu. Sağlık ocağından bile arandım.” dedi.

Yapılan tahliller sonucu h-amile olmadığı anlaşılarak a-m-eliyata alındığını ve vücudundan 7,5 kilogramlık kitle çıktığını aktaran Köklü, ameliyatı gerçekleştiren sağlık ekiplerine teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.