bu bölgeler

Gündem

Meteoroloji bu kez o bölgeler için uyardı: Çok dikkatli olun! Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden Orta ve Doğu Karadeniz’de süren kuvvetli yağışlar ile ilgili son dakika u-yarısı geldi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden 3 il için son dakika uyarısı geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Orta ve Doğu Karadeniz’de süren yağışların 2 gün boyunca etkili olacağını kaydederek, Trabzon, Rize ve Artvin’de yaşam sürdüren vatandaşlara dikkatli ve tedbirli olmaları çağrısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü yaptığı açıklamada şunları söyledi: 2 GÜN BOYUNCA ETKİLİ OLACAK Orta ve Doğu Karadeniz’de devam eden yağışların önümüzdeki 2 gün süresince genelde kuvvetli, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde şiddetli ve yer yer aşırı olması bekleniyor.

“DİKKATLİ OLUN” UYARISI Trabzon’da 17.08.2021 salı günü de yerel güçlü olacağı tahmin edilen yağışlar nedeni ile ilgililerin ve vatandaşların sel, su baskını ve heyelan gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ İÇİN DE U-YARI Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bölge genelinde hava pa-rçalı ve çok bulutlu olacak. Erzurum, Erzincan, Ardahan, Kars, Tunceli, A*ğrı ve Iğdır çevrelerinde öğle saatlerinden itibaren yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak görülecek. Sağanağın Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Sıcaklığın mevsim normallerinde seyredeceği bölgede, rüzgar kuzeyden hafif, zaman zaman orta kuvvette esecek. Gün içersinde en yüksek sıcaklığın Iğdır’da 33, Ağrı’da 31, Erzincan’da 29, Tunceli’de 27, Kars’ta 26, Erzurum’da 21 ve Ardahan’da 20 derece olacağı tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.