bu etkisini hiç duymadınız

Sağlık

Karabiber ile bir çok hayal kırıklığını önleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Açıklayalım!
Temizlik söz konusu olduğunda, bizi huysuz hissettirebilecek birçok şey vardır. Çok fazla yıkama yaptınız ve ardından bazı giysilerin renginin aşırı derecede bozulduğunu mu keşfettiniz?

Bu bir serseri! Sürekli yeni kıyafet almak pahalı bir şaka olduğu için size yardımcı olacağız. Karabiber ile bir çok hayal kırıklığını önleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Açıklayalım! Giysilerinizde sabun kalıntısı
Her yıkamada deterjan kullanıyorsunuz, bu mantıklı. Peki bu deterjanın çamaşırlarınızı temizlemenin yanı sıra çok fazla iz bıraktığını biliyor muydunuz? Bir yıkamadan sonra koyu gri olan yeni siyah üstünüz veya tek bir yıkamadan sonra artık iyi görünmeyen tek nevresim: tamamen kullandığınız deterjanın suçu. Giysilerinize yapışan sabun kalıntısı suçludur.
Bunu düzeltmenin hilesini merak ediyor musunuz? Bir sonraki sayfada bununla ilgili her şeyi okuyun.

Çamaşır makinesinde karabiber Çamaşır deterjanınızın tüm güzel kıyafetlerinizi mahvetmemesi için karabiber kullanıyoruz. Muhtemelen inanmayacaksınız ama bir çay kaşığı karabiberi deterjanla karıştırmak renk atmasını önler. Yıkama programının sıcaklığını oldukça düşük ayarlamanız önemlidir.

O nasıl çalışır Muhtemelen merak ediyorsunuzdur, karabiber çamaşırlarımın renginin solmasını nasıl önleyebilir? Çünkü karabiberin yapısı sabun artığının giysilerinize yapışmasını engeller. Ayrıca karabiber, giysilerinizin renklerinin bulaşmasına engel olur.

Çamaşır makinesinde bulaşık makinesi tableti
Karabiber dışında, arada bir bulaşık makinesine bir bulaşık makinesi tableti atmak akıllıca olacaktır. Uzmanlar, çamaşır makinesinin tıkanmaması için ayda bir kez bir veya iki bulaşık makinesi tableti ile çamaşır makinesinin çalıştırılmasını önermektedir. Çamaşır makinesini 90 dereceye ayarlayın ve bir süre çalıştırın – bu, çamaşır makinenizin ömrünü uzatacaktır!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.