bu genç yaşta

Magazin

House müzik DJ’inin koronav-irüse yakalanmasının ardından kurtulamadığı ve 50 yaşında h-ayata gözlerini y-umduğu açıklandı.Paul Johnson’ın Facebook sayfasından yapılan açıklamada “Paul’ü bu sabah saat 9’da kaybettik. Herkesin PJ olarak bildiği, house müzik efsanesi Paul Johnson h-ayatını kaybetti” denildi.

PAUL JOHNSON KİMDİR?

Chicago doğumlu olan ünlü DJ Paul Johnson, 1999 yılında yayınladığı Get Get Down şarkısıyla bütün dünyaya kendisini duyurmuştu. House müziğin efsanesi olmasını sağlayan bu şarkı uzun yıllar dans pistlerinin favorisiydi. Break dansçısı olarak başladığı kariyerinde Ron Hardy’den ilham alan Johnson, 80’lerin sonunda House müzikle tanıştı ve kendini bu müziğe adadı. 1990’ların ortalarına kadar görülen ikinci dalgada önemli bir figür olarak dikkat çekti. Get Get Down’la elde ettiği ünün ardından birçok albüm yayınladı. 300’den fazla yayın yaptı. 1997’de Daft Punk, Teachers şarkısı içinde ona gönderme yapmıştı.

PAUL JOHNSON KİMDİR?
Chicago doğumlu olan ünlü DJ Paul Johnson, 1999 yılında yayınladığı Get Get Down şarkısıyla bütün dünyaya kendisini duyurmuştu. House müziğin efsanesi olmasını sağlayan bu şarkı uzun yıllar dans pistlerinin favorisiydi.

Break dansçısı olarak başladığı kariyerinde Ron Hardy’den ilham alan Johnson, 80’lerin sonunda House müzikle tanıştı ve kendini bu müziğe adadı. 1990’ların ortalarına kadar görülen ikinci dalgada önemli bir figür olarak dikkat çekti. Get Get Down’la elde ettiği ünün ardından birçok albüm yayınladı. 300’den fazla yayın yaptı. 1997’de Daft Punk, Teachers şarkısı içinde ona gönderme yapmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.