bu karışım

Sağlık

Bundan 2 sene önceydi. Diyet yapmaya çalışırken bir mucizeye şahit oldum. Sizlerle bu olayı paylaşmak istedim. İnsanlar bazen hiç farkında olmadan çok faydalı bilgiler öğrenebiliyor. Limon kabuğunu tesadüfen yemeye başladım. Olacakları bilseydim, daha erken başlardım.

2,5 ay sonra beklemediğim bir sonuçla karşılaştım. Diyete başlayalı 6 ay olmuştu. Ben de aşağı yukarı 12 kilo seviyesi vermiştim. Eski formuma dönmenin heyecanı ile ben eski yeme alışkanlığıma geri dönmeye başlamıştım. Pastalar, börekler, tatlılar…

Çayı çok severim. Öğün yemeklerinden sonra çay içmeden duramazdım. Çaya limon kabuğu koymaya başladım. Fakat bu şekilde içebiliyordum.

Limon kabuklu çay içme kürüm, 2,5 ay vakitsince bu şekilde devam etti. Limonlu çayı içiyordum, içtikten sonra da limonu kabuğuyla birlikte yiyordum.

3 ay sonra yine tartıldığımda gözlerime inanamadım. 7 kilo vermiştim. Hemde hiç bir rejim yapmadan. Bu 3 ay vakitsince yediklerime de çok çok ilgi etmemiştim. Biraz düşündükten sonra işin sırrı çay ile ıslanmış limonlarda olduğunu düşündüm.

Tesadüf eseri keşfettiğim bu hadiseyi çevremdeki insanlara anlattım. Herkese tavsiye ettim. İşe yaradığını dile getiren şahıslar çoğunluktaydı. Daha çok zayıflamak istemiyordum. İstediklerimi yiyordum. Tabi ki çok çok abartmadan. Limon Suyu Kabuğu yardımıyla kilo almıyordum.

Bu limon kabuklarını bir kür durumuna getirmeliyim diye düşündüm. Nasıl Yapılabilir diye düşünürken şu şekilde bir şey geldi aklıma;

LİMON KABUĞU KÜRÜ İLE ZAYIFLAMA Pazardan 1 kilo limon aldım.

Aldığım limonları küp küp kestim. Kabuklarıyla birlikte. Bir kavanoza hepsini doldurdum. Ocağı açıp bir tencereye 2 su bardağı su koydum İçine 2 çubuk tarçın, ve birazda karanfil ekledim. Harika bir şurup olmuştu. Şurubunu soğuttum ve limon dolu kavanozun içine doldurdum. Ağzını hava almayacak şekilde kapattım. Buzdolabına koydum. Tarçın şurubu limonların daha uzun vakit dayanmasını sağlıyor.

Yaklaşık 1,5 2 ay bozulmayacaktır. Çay vakti çıkarıp, limon dilimlerini çayıma atıyorum.

Bu mucize iksiri kullandıktan sonra yediklerime ilgi etmesem de kilo almıyorum. Tatlı , börek, hamur işleri gibi yemekleri gönül rahatlığıyla yiyorum. Sadece çok çok abartmıyorum. Kilom yerinde sayıyor. Bu da beni çok mutlu ediyor. Başka bir yararı da hazımsızlığa çok iyi gelmesi.

Belki bu tür bir tekniği daha önce deneyenler olmuştur. Benim tesadüfen bulduğum bu tekniği herkese tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.