bu karışım harika

Sağlık

İncir Ve Kayısıyı Kaynatıp İçin O sorun geçiyor Șimdi Sİzlere vereceğimiz bilgiler i-laç kullanmadan sorununuza çare olacak. Özellikle bu bilgiler kadınların ișini kolaylaștıracak Kabızlık bazen gerçekten can sıkıcı bir probleme dönüșebiliyor.

Yediğimiz içtiğimiz ürünler ba-ğırsak hareketlerimize zarar verdiğinde si-ndirim zorlașıyor ve kabız oluyoruz. K-abız il-açlarına sarılmadan önce evde deneyebileceğiniz bazı alternatif yöntemlerle kabızlık probleminden kurtulabilirsiniz. İște Sırasıyla herkesin bilmesi gereken faydalı bilgiler “Günlük 2.5-3 litre su tüketmeye özen gösterilmelidir” tavsiyesinde bulunan Hilal Mutlu șu bilgileri verdi: “Herhangi bir sağlık probleminiz yok ise; rezene, yeșil çay, papatya ve anason çayını günde 2 fincan içmeye çalıșın. Magnezyumdan zengin besinler ba-ğırsak hareketlerini hızlandırır, özellikle ıspanak, marul, kereviz, taze fasulye, salatalık, fındık, badem magnezyum içermektedirler ayrıca her gün içilen 1 adet maden suyunun yine magnezyum içeriğinden dolayı ka-bızlığa faydası olacaktır.

Eğer uzun zamandır bu sıkıntıyı çekiyorsanız; 2 adet kuru incir, 2 adet kuru kayısı, 2 adet kuru eriği ufak ufak doğrayıp, 1.5 çay bardağı suyla hașlayın. Daha sonra içine 1/2 tatlı kașığı zeytinyağı, 1 tatlı kașığı keten tohumu ekleyerek robottan geçirin. Bu karıșımdan sabah aç karnına 2 su bardağı ılık su ile 1 tatlı kașığı kadar tüketebilirsiniz.

Bir bașka öneri de ; Gün içindeki su tüketimi sindirim si-steminin sağlıklı çalıșması için çok önemli, 2 adet kuru kayısı ve 1 adet cevizi gece boyunca suda bekletin. Ertesi sabah bu besinleri içinde beklettiğiniz su ile birlikte tüketin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.