bu listede olanlar

Gündem

Listedeki Bu Hastalıkları Olanlara MAAŞ Bağlanıyor Dikkat! Listedeki Bu Hastalıkları Olanlara Maaş Bağlanıyor Başvuru İçin Gecikmeyin Sosyal Emniyet Kurumunun bu açıklamadan sonra herkes bunu araştırıyor.. İşte detaylar Listedeki Bu Hastalıkları Olanlara MAAŞ Bağlanıyor. Başvuru İçin GECİKMEYİN ..Ayrıntılar Haberin Devamındadır…

Listedeki Bu Hastalıkları Olanlara MAAŞ Bağlanıyor
Malul maaşı hastalık türlerine istaneden önceden 12 ay ile 24 ay aralığında farklılık gösteriyordu T-edavi sonrasında hizmet kuvvetinde kayıp düzeyi yüzde 60 fazla çıkarsa bu bu durum sürdüğü müddetçe malûl maaşı verilir Bir haber sitesinde yazar olan Ahmet Kıvanç, malûl maaşına ait merak edilenleri yazısında paylaştı Maluliyet süresine ilaveten söylenmeyen bütün k-anser rahatsızlıklarında teşhis edildiği zamandan bu yana bir sene sürecinde başvurmak nedeniyle 18 ay zaman ile maluliyet maaşı baglanıyor.

Bazı rahatsızlıklarda ise 12 ya da 24 ay zaman ile maaş verilebiliyor. Kemik iliği transferi geçirenler 12 ay k-an k-anseri tedavisi alanlar ve verem rahatsızlıkları 24 ay malûl maaşı alıyor Bu zamanlar, tedavisi bitmeyenler nedeniyle rapor hak edebilmek sebebiyle fazlalaştırlabiliyor Kemik iliği naklinde 12 ay, k-an k-anseri ve verem rahatsızlıklarında 24 ay malul maaşı veriliyor Ke-mik iliği haricindeki başka tüm or-gan tranferleri ile diyalize girmeyen süreğen bö-brek azlığı olanlara da malûl maaşı veriliyor.

K-anser ve o-rgan naklinin yanı sıra çalışmaya imkân vermeyen kalıtsal hastalıklar, MS, parkinson, alzheimer, demans, sara ve birtakım psikiyatrik hastalıklar, kalp yetmezliği, sindirim sistemi kanamaları, astım, K-OAH, uyku bozuklukları amacıyla de malûl aylığı bağlanabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.