bunu yapıyormuş

Sağlık

Yüzünüzdeki veya Vücuttaki Kırmızı Lekelerin Sebebi Nedir? Ne İyi Gelir? Her milletin kendi güzellik ipuçları ve sırları vardır. Endonezyalıların güzellik sırları, yüzyıllardır kullanılan eski köklere dayanıyor. 53 yaşındaki kadınlar 35 yaşında gibi görünebilir ve inanmayanlar için Instagram’da fenomen olan “Puspa Dewi” adındaki kadın buna iyi bir örnektir.

Endonezyalıların genç kalmak için yaptığı 7 sırrı sizin için bir araya getirdik. 1. Pirinç unu kullanmak
princ unu. Endonezyalı kadınlar yüz maskesi olarak pirinç ununu suyla birlikte kullanmanın yanı sıra, vücutlarına sürüp keseledikleri özel pirinç unu içeren karışımlar da yapıyorlar. Bu karışım pirinç unu, zencefil, fındık, zerdeçal kökü, tarçın ve sandal ağacı tozu ile yapılıyor. Tüm malzemeleri birlikte öğütmeniz gerekir. Bu doğal ovma cildi yumuşatır ve temizler, ancak sadece vücudunuzda kullanın.

2. Çatlakların önlenmesi catlaklarin onlenmesi… Balililer vücutlarına tepeden tırnağa bakmaya çalışırlar. Çatlak izlerini önceden önlemek, onlarla daha sonra savaşmaktan çok daha kolaydır. En popüler ritüellerden biri Bali karın maskesi uygulamasıdır. Öğütülmüş pirinç unu ve zencefil benzeri bir kök olan ‘kencur’ içerir. Bu bileşenler cildin esnekliğine yardımcı olur.

Bir kadın genellikle doğum yaptıktan sonra midesine sarılmış bitkisel bir sargı ile vücut masajı yaptırır.

3. Cilt için papaya ve papaya tohumlarının kullanılması papaya meyvesi
Endonezyalı kadınlar sütlü veya sütsüz papaya püresi kullanır ve ciltlerini parlatmak için doğrudan yüzlerine uygularlar. Ayrıca saçlarının koyu renginden kurtulmak ve zarar görmemesi için papaya tohumlarını öğütüp suyla karışım yaparlar. Daha sonra bu macunu saçlarına sürerek bir saat bekleyip durularlar.

4. Banyo için keçi sütü kullanmak keci sutu Bu, Java prensesleri tarafından kullanılan eski bir güzellik sırrıdır. Genç ve yumuşak cildin korunmasına yardımcı olur. Kadınlar küvetlerine keçi sütü ekliyorlar ve 30 dakika içinde oturduktan sonra yıkanıyorlar. 5. Krem banyoları yapmak
krem banyosu Endonezya’da krem ​​banyosu favori bir saç bakım şeklidir. Kremle banyosu, uzun bir işlemdir. Önce bir avokado saç maskesi, ardından saça buhar uygulayın. Daha sonra kafaya, boyuna ve omuzlara hafif bir masaj yaparlar. İşlem saç yıkama ve fön işlemi ile tamamlanır.

Krem banyosu sadece bir rahatlama bakımı değildir, saçınızın güçlü ve sağlıklı olmasına yardımcı olur ve kimyasalların kötü etkilerinden korur.

6. Haftada iki kez masaj yaptırmak haftada2kez masaj

Endonezyalılar için masaj sağlık ve gençlik için gereklidir. Ünlü güzellik ikonu Nonita Respati bile kendi güzellik rutinin arasında masaj yaptırmanın da olduğunu söylüyor. Manikür ve pedikürlerin yanı sıra haftalık yüz maskeleri, saç bakımları ve haftada iki kez masaj yaptırıyor.

7. Mutluluk mutluluk

53 yaşındayken 35 gibi görünen Endonezya’nın en popüler blogcularından biri gençlik sırrını ortaya çıkardı. Bu yöntemleri kullanmasının yanı sıra yaşlandıkça daha mutlu oluyor. Mutluluk, iç ve dış güzelliğin korunmasına yardımcı oluyormuş. Daha fazla gülümse ve kendini sev.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.