çamaşırlar

İlginç & Yaşam

Hiç beyaz tişörtünüzün yiyecek ve çimen lekelerini yıkadığınız oldu mu?  Varsa, kimyasal maddelerle dolu bir miktar pahalı deterjan veya leke temizleyicisi aldınız ve hala hedefinize ulaşmadınız! Ancak, bu lekelerden artık korkmamalısınız, çünkü bunları temizlemenin ve elbiselerinizin yeniden beyaz olmasının basit ve kolay bir yolu vardır.

Bunlar beyaz kıyafetleri temizlemek ve inatçı lekeleri çıkarmak için en etkili yollardır:

Karbonat 4 litre suya bir bardak karbonat ekleyin ve birkaç dakika bu sıvı içinde kıyafetleri ıslatın. Daha sonra, giysilerin doğal renklerini yeniden kazanmaya başladığını göreceksiniz. Aspirin Komşum, kıyafetlerimin beyaz rengini koruyamadığım ve lekelerden kurtulamadığım konusundaki şikâyetlerimden sonra bana oldukça önemli bir ipucu verdi.

Bir kase suya 6 adet ezilmiş aspirin ekleyin. Daha sonra, giysileri karışımda 30 dakika bekletin ve sonra genellikle kullandığınız deterjanla yıkayın. Bu, tüm lekeleri temizleyecek ve kıyafetlerinizi tekrar inci gibi beyazı yapacaktır. Sirke ve Limon Kıyafetleri bir miktar sirke ve limon suyuyla yıkayın ve kıyafetlerinizin lekesiz, beyaz olduğunu ve taze kokmaya başladığını göreceksiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.