cem yılmaz duyurdu

Gündem

Sanatçının ö-lü-m haberini Cem Yılmaz sosyal medya hesabından duygusal not paylaşarak duyurdu. Açıklamanın ardından Kemal Kenan Ergen neden ö-l-dü? Kemal Kenan Ergen kimdir? sorularının yanıtı merak edildi. İşte, Kemal Kenan Ergen’in filmleri ve dizileri…

Kemal Kenan Ergen neden ö-l-dü, sorusunun yanıtı merak edilen konular arasında yer alıyor. “Her Şey Çok Güzel Olacak”, “Kahpe Bizans”, “Hababam Sınıfı Merhaba” ve “Ömerçip” gibi filmlerde imzası olan Kemal Kenan Ergen 55 yaşında hayata veda etti. Kemal Kenan Ergen kimdir, filmleri nelerdir?

KEMAL KENAN ERGEN KİMDİR?
1 Ocak 1967 Kocaeli doğumlu olan mizahçı ve senarist Kemal Kenan Ergen, mizah arenasında uzun yıllar ‘Kemken’ lakabıyla tanınmıştır. L-Manyak, Lombak ve Penguen bünyesinde yayınlanan hikayeleri mizah severlerin beğenisini kazanmıştır.

‘Tatlı Kaçıklar’ dizisinin senaryosuna imza atarak bu kulvardaki rüştünü de ispatlamış olan Kemal Kenan Ergen, Cem Yılmaz ve Mazhar Alanson’un başrollerini paylaştığı ‘Her Şey Çok Güzel Olacak’ filminin senaryo ekibinde de yer almıştır. ‘Olacak O Kadar’ programı için de kalem oynatan Ergen, ‘Kahpe Bizans’, ‘Hababam Sınıfı Merhaba’, ‘Ömerçip’, ‘Hababam Sınıfı Askerde’ ve ‘Hababam 3,5’ gibi sinema filmlerinde de yer almış; ‘Zaman Makinesi 1973’ filminin uygulayıcı yapımcılığını üstlenmiştir.

KEMAL KENAN ERGEN NEDEN Ö-LDÜ?
55 yaşındaki Kenan Ergen, geçtiğimiz ay kalp krizi nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Tedavisi hastanede devam eden Ergen, hayatını kaybetti.

“BENİ SİNEMAYA BAŞLATAN USTAM”
Ünlü komedyen yaptığı açıklamada, “Sevgili dostlarım, ‘Her Şey Çok Güzel Olacak’ filmini beraber yazarak beni sinemaya başlatan, dergicilikten ustam Kemal Kenan Ergen’i kaybettik. Çok çok üzgünüm. Tüm sevenlerine ailesine sabır diliyorum. Hep bizimle yaşayacak. Mekanı cennet olsun” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.