cevizin mucizesi

Sağlık

Günde sadece yarım fincan ceviz yemek, kolesterol seviyelerini düşürebilir ve genel sağlığınıza fayda sağlayabilir. Ancak kalbinizi mutlu etmenin yanı sıra, konu cildinizin güzelliği olduğunda ceviz gerçek bir süper besindir. Cevizin cildinize kattıklarına gelin birlikte bakalım.

1. Erken yaşlanmayı önleyebilir.
Cevizde bulunan antioksidanlar diğer kuruyemişlerden daha yüksektir. Antioksidanlar cildinizi güneşe maruz kalma gibi çevresel hasarlara karşı korur. Günde birkaç ceviz yemek, cildinizi yaşlanmaya karşı korumaya ve daha uzun süre genç görünmenize yardımcı olabilir. Ceviz ayrıca cilt pigmentasyonunu azaltabilen ve vücudunuzun sağlıklı yeni cilt hücreleri üretmesine yardımcı olan B vitamini açısından da zengindir.
2. Cildinizin nemli kalmasını sağlar.

Ceviz, diğer kuruyemişlerden daha sağlıklı omega-3 yağları içerir. Yeterli miktarda omega-3 almak cilt sağlığınız için çok önemlidir çünkü yağ üretimini dengelemeye, toksinleri temizlemeye ve cildinizin pürüzsüz ve kırışıksız kalması için ihtiyaç duyduğu nemi hapsetmeye yardımcı olur. Beslenmenize ceviz eklemek, cildinizin daha yumuşak görünmesine ve iyi nemlendirilmesine yardımcı olmanın kolay ve lezzetli bir yoludur.

3. S-ivilceleri önler
Sabah yulaf ezmesine birkaç ceviz eklemek onu daha besleyici hale getirecek ve aynı zamanda cildinizi içten iyileştirmenize de yardımcı olacaktır. Cevizdeki sağlıklı yağlar tahrişi onarmaya yardımcı olur ve hatta dermatit gibi bazı cilt rahatsızlıklarını iyi gelir. Cevizdeki bazı eser elementler, iltihapla içten dışa savaşmaya yardımcı olarak cildinizin parlak kalmasına ve sivilcelerden arınmış kalmasına yardımcı olur.
4. Göz halkalarını ve göz torbalarını azaltır.

Göz halkaları veya şiş gözlerle uyandığınızda, doğal olarak bir dizi göz bandına veya birkaç buz küpüne ulaşmak istersiniz. Ancak, bir avuç ceviz yemenin de benzer bir etkisi olabilir. Ceviz, koyu halkaları azalttığı kanıtlanmış E vitamini içerir ve yüzünüzden aşağı kayan göz lekeleri konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.
5. Cildinizi Beyazlatır.

Ne yediğiniz cildinizi doğrudan etkiler ve bağırsaklarınız sağlıklı değilse, hiçbir yüz pudrası veya fondöten cildinizi güzel göstermez. Ceviz yemek, bağırsaklarınızı besler ve sindiriminiz ve genel sağlığınız için inanılmaz derecede önemli olan sağlıklı bakterileri destekler. Bu da cildinizi içten dışa doğru iyileştirerek doğal olarak dolgun ve parlak olmasını sağlar.

6. Saç derinize iyi gelir.
Yemeklerinize ceviz eklemek, saç derinize fayda sağlayacaktır. Cevizdeki antioksidanlar ve sağlıklı yağ asitleri saç köklerini uyararak saçınızı daha parlak ve hacimli hale getirebilir. Ceviz yemek ayrıca saç derinizi daha sağlıklı hale getirir, bu da kepek ve kaşıntıyı uzak tutmaya yardımcı olur.
Sık sık ceviz yer misin? Bizimle paylaşmak istediğiniz favori ceviz tarifleriniz var mı?
Kayak : sanalhaber.site

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.