çift yaptıranlar

Gündem

Çift D-oz A*şı Olanlar U-yarı Dört Belirtiye Dikkat
Koronavirüse karşı dünyada a*şılama çalışmaları ülkemizde olduğu gibi dünyada da devam ederken İngiltere’den aşı olanlar için önemli bir u-yarı geldi. Uzmanlar aşı olduktan sonra dört belirtiye karşı uyardı. İşte çift doz a*şı olduktan sonra koronavirüs geçirip geçirmediğinizi gösteren semptomlar.

Birleşik Krallık’ta 33 milyondan fazla insan şu anda Covid-19’a karşı tam olarak aşılandı ve 45 milyondan fazla kişi ilk d-oz koronavirüs aşısını aldı. A*şı olmak daha fazla koruma sağlarken, yine de virüsü kapabilir, bulaştırabilirsiniz.

ZOE Covid Semptom çalışması kapsamında virüse yakalananların ana belirtilerden farklı se-mptomlar bildirdiği belirtildi. Çoğu durumda aşılanan kişilerin koronavirüs ile mevsimsel soğuk algınlığını ayırt edemediğinin altını çizen uzmanlara göre çift aşı olup virüse yakalananların gösterdiği en yaygın belirtiler ortaya çıktı.

Pandeminin başlangıcından bu yana, Covid’e yakalanmış olabileceğinizin ana işaretleri yüksek a-teş, sürekli öksürük ve koku veya tat alma duyunuzda bir kayıp veya değişiklik olmasıydı. Ancak ikinci doz aşı sonrası koronavirüs belirtilerinde başka se-mptomlar da yaşabileceğinizin altı çizildi

DÖRT BELİRTİYE DİKKAT!
Buna göre 4 ana se-mptom belirlendi. İkinci do-z aş*ıyı olanlar çoğunlukla baş a-ğ-rısı, burun akıntısı, hapşırma ve boğaz a*ğ*rısı belirtileri gösteriyor.

HAPŞIRMA BELİRTİSİYLE ORTAYA ÇIKIYOR
Araştırmaya katılan uzmanlar, a*şı olan kişilerin virüse ya-kalansa dahi hastalığı hafif geçirdiklerini ancak daha önceki COVID belirtilerininden farklı se-mptomlar bildirdiklerini söylediler. A*şı olan kişiler olmayanlara göre daha çok hapşırma belirtisi gösteriyor. Tabii, her hapşıran kişi virüs geçirmeyeceği gibi bunu anlayabilmenin yolu test yaptırmaktan geçiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.