çok düşecek

Gündem

Altın ve Para Piyasalar Uzmanı İslam Memiş, altın yatırımı yapmak isteyenlere uyarılarda bulundu. Memiş, “Gram altında önümüzdeki 2 ay içerisinde 600 lira seviyesinin altında bir rakam oluşabilir” ifadelerinde bulundu.ABD Merkez Bankası’nın yeni yılda faizde artışa gideceğini aktaran Memiş, artışla birlikte altın fiyatlarında bir düşüş yaşanabileceğini ve altın fiyatlarının yeni dönemde 585 lira ile 590 lira aralığında bir seviyeye gerileyebileceğini açıkladı.

‘İKİ AY İÇERİSİNDE DÜŞECEK’ FED yetkililerin yaptığı açıklamalar ve politika yapıcılarından gelen yorumlar sebebiyle altının bu hafta kayıplar yaşamaya başlayacağını aktaran Memiş,

gram altının dolar ile TL arasındaki değişime göre yeni seviyesini belirleyeceğini ve şu anda 700 lira civarında bulunmasının sebebinin de doların yaşadığı artıştan kaynaklandığını aktardı. Ayrıca Memiş, iki ay içerisinde altın fiyatlarının düşebileceğini yineledi.

GRAM ALTIN 585 LİRAYA GERİLEYEBİLİR İslam Memiş, gram altının yeni dönemde 585 lira ile 590 lira aralığında bir seviyede tutunacağını açıkladı. İki ay içerisinde düşüş yaşamasının muhtemel olduğunu açıkladığı gram altının ardından, ons fiyatının da düşüş trendine uyum sağlayacağını açıkladı. Memiş yaptığı açıklamada, “Dünyada da altının ons fiyatı düşüş trendine girecek. Çünkü Amerikan Merkez Bankası FED varlık alımlarının miktarını artırır bundan sonra ve 2022 yılında FED faiz artırımına başlayacak bu da altın için olumsuz.

Gram altın/TL fiyatında önümüzdeki 2 ay içinde 600 TL seviyesinin altında bir rakam bekliyorum. Yani 585-590 seviyelerinde. O yüzden bozdurmak isteyen vatandaşlar bu suni yükselişleri bir fırsata çevirebilirler. Vatandaşlarımıza şunu tavsiye ederim bu fiyatlamalar köpük fiyatlamalar, suni yükselişler. Vatandaşlara tavsiyem yüksek seviyeler kalıcı olmayabilir.” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.