çok üzücü

Gündem

Son dakika.2022 Yılının en acı haberi. Son Dakika Bilgisine göre t.am bir f.el.ak.et yaşandı..Malesef ilk belirlemelere göre ç.ok sayıda insan v.e.fat etti..Haber az önce geldi. dokuzu ço-cuk olmak üzere en az 19 kişi h.ay.atını k.ay.betti .

19 katlı bir apartmanda çıkan yangında dokuzu çocuk olmak üzere en az 19 kişi h-ay-at-ını ka-yb-e-tti. New York Belediye Başkanı Eric Adams, 32 k-iş-inin yaralı olarak hastaneye kaldırıldığını ve aralarında durumu kritik olanların da bulunduğunu söyledi.

NBC News’e konuşan New York Belediye Başkanı Eric Adams, bölgede 30 yıldır çıkan hiçbir y-an-g-ında bu kadar b-ü-yük ca-n ka-ybı yaşanmadığını belirtti. Adams, “Bu yangının etkisi, şehrimize bir miktar a-cı ve umutsuzluk getirecek” dedi.

Y-an-g-ında 63 kişi ya-ra-landı. Ya-ra-lananların 32’si hastaneye kaldırılırken, belediye başkanının danışmanlarından Stefan Ringel, AP’ye verdiği demeçte 13 kişinin durumunun kritik olduğunu söyledi.
İtfaiye Departmanı Komiseri Daniel Nigro, y-an-g-ının arızalı bir radyatörden çıktığını ve y-an-gına müdahale etmek için 200 itfaiyecinin bölgeye gönderildiğini söyledi. Nigro, itfaiye personelinin üç dakika içinde apartmana ulaştığını fakat yangının başladığı dairenin kapısının açık bırakılmasından ötürü y-an-gının kısa süre içinde bütün katlara yayıldığını belirtti.

Nigro bölgede daha önce böyle bir duman görülmediğini belirterek, binaya ulaştıklarında hemen hemen her katta ölenler olduğunu asöyledi Ya-ng-ının çıktığı apartmanın yakınlarında yaşayan George King AFP’ye verdiği demeçte, insanların pencerelerden el salladığını aktardı ve “İnsanlar paniğe kapıldı. Kimsenin binadan atlamak istemediğini görebiliyordunuz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.