çok yeni gelişme

Gündem

ATV Müge Anlı ile Tatlı Sert programında gündeme getirilen Büyükşen c*nayetinde sular durulmuyor! Başsavcılık harekete geçti.

ATV’de yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programında ortaya çıkan Metin-Nejla Büyükşen c-nay-etiyle ilgili yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Konya’da 3,5 yıl önce ö-ld-ürülen Metin ve Nejla Büyükşen soruşturması kapsamında gözaltına alınıp, tutuklanan şüphelilerden biri olan Zekeriya Okşen, geçtiğimiz hafta tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Yaşanan bu gelişmenin ardından Başsavcılık harekete geçti. İşte Müge Anlı programına damga vuran Büyükşen ci-na-yetiyle ilgili son gelişmeler…

Türkiye günlerce merkez Karatay ilçesine bağlı İsmil Mahallesinde yaşayan 3 çocuk babası Metin Büyükşen ve eşi Nejla Büyükşen çiftinin 3 Eylül 2018 günü kar maskeli sa-ldırgan tarafından evlerinde v-urularak ö-ldür-ülmesini konuşmuştu.

Metin ve Nejla Büyükşen soruşturması kapsamında tutuklanan şü-phelilerden Zekeriye Okşen, geçtiğimiz hafta tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Bu gelişme üzerine Başsavcılık düğmeye bastı.

Türkiye günlerce merkez Karatay ilçesine bağlı İsmil Mahallesinde yaşayan 3 çocuk babası Metin Büyükşen ve eşi Nejla Büyükşen çiftinin 3 Eylül 2018 günü kar maskeli saldırgan tarafından evlerinde vurularak ö-ld-ür-ülmesini konuşmuştu. Geçtiğimiz yıl jandarma bünyesinde kurulan özel ekip dosyayı yeniden açarak şü-phelilere yönelik o-perasyon gerçekleştirmişti.

Op-erasyon kapsamında gözaltına alınan Esra Taş, sevgilisi Abdullah Başdemir (48) ile onlara yardım ettikleri öğrenilen Zekeriya Okşen, kuzeni Mustafa Okşen ile Afgan uyruklu Abdulhamid Uzbek çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Mustafa Okşen k-alp k-rizi geçirmişti: Af-gan şüpheli Abdulhamid Uzbek, soruşturma sürerken tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Mustafa Okşen ise geçtiğimiz Ağustos ayında kaldığı Konya E Tipi Kapalı C-eza İ-n-faz Kurumu’nda k-alp k-rizi geçirerek hayatını kaybetmişti.

Son olarak tutuklu sanıklardan Zekeriya Okşen de avukatının tutukluluğuna yönelik yaptığı it-irazın Sulh C-eza Hakimliğince kabul edilmesi üzerine 4 Şubat günü tutuklu bulunduğu Kayseri’deki ce-zaevinden ta-hliye edildi. Esra Taş ve sevgilisi Abdullah Başdemir’in tu-tukluluk hallerinin ise devam ettiği belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.