cumartesi günü

Hikaye

Adamın biri, bir cumartesi gecesi evine dönüyormuş. Birden 15-16 yaşlarındaki sevimli bir kızın yolun kenarında otostop yaptığını görmüş. Adamın da aynı yaşlarda iki kızı varmış. Hemen arabayı kızın yanına yaklaştırmış ” gece yarısında böyle bir ıssız yerde napıyorsunuz allah aşkına? Bu saatte o-tostopmu yapılır? “Demiş. Kız,

“Uzun hikaye rica etsem beni evime götüre bilirmisimiz? Buraya çok yakın Hem bu iyiliğinizi ömür boyu unutmam” diyerek arka koltuğa oturmuş. Kızın üzerinde cicili bicili, çok hoş bir elbise varmış. Evinin adresini vermiş.

Gerçekten de yakınmış ev. Adam eve vardığında önünde durmuş” işte geldik küçük hanım.” Diyerek arka koltuğa dönmüş; ama arkada kimse yokmuş. Gözlerine inanmamış tabi. Hemen arabadan inip evin kapısını çalmış. Beyaz saçlı, çok yorgun görünen yaşlı bir kadın açmış kapıyı.

Adam heyecanla; ” bana inanmayacaksınız ama yolda küçük bir kız aldım. Bana buranın adresini verdi ama tam geldiğimizde “… Yaşlı kadın, Adamı susturmuş: ” biliyorum, biliyorum.” Demiş. “Sonra ortadan kayboldu değil mi? Bu başımıza ilk defa gelmiyor. Her cumartesi akşamı, aynı şey oluyor…”

Meğer, kız cumartesi gecesi diskodan dönerken trafik ka-zası geçirmiş ve oracıkta ölmüş. Şimdi her cumartesi gecesi, kazada ö-l-d-üğü yerden o-tostop cekip evine gelmek istiyormuş; ama bunu bu güne kadar başaramamış. Kadın bunları anlatırken adamın gözü piyanonun üzerindeki kızın fotoğrafına
İlişmiş. Evet, kız aynı kızmış ve üzerinde de aynı elbise varmış!

Ailenin sürekli ettiği dua, kızlarını eve birilerinin artık getirmesiymiş. Bu olay yaşanmış bir hikayedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.