defne ve kolonya

Sağlık

Eklem romatizması, bel, boyun ağrıları çekenler.. Bu yazımız sizleri yakından ilgilendiriyor.
Dün tv de izlediğim, eczacı bir beyin tarifi olan diz a-ğr-ısı tedavisini paylaşmak istiyorum. Ameliyat olmaktan kurtuldum diyen bayan tarifi şöyle veriyor; Defne yaprağı ve Kolonya mucize a-ğrı k-e-sici tarifi: Eklem romatizması, bel, boyun ağrıları çekenler..

Bu yazımız sizleri yakından ilgilendiriyor. Defne yaprağı ve kolonya yardımıyla ağrılara son! Araştırmasını, görmesini bilirsek doğanın bizlere sunduğu şifalar saymakla bitmez. Günümüzde isimlerini dahi duymadığımız bir çok hastalık olduğu gibi, bildiğimiz tanıdığımız bir çok bitkinin farklı farklı kullanımlarıyla bu hastalıklara şifa olan mucizevi karışımlar da mevcut. Bu bitkilerden birisi de defne yaprağı. Kullanılan defne yapraklarının temiz ve hastalıksız olması çok önemli.

Bize gerekli olan malzemeler: * 22 adet defne yaprağı * Kavanoz * Su ve limon kolonyası Suda bekletilip tozlarından arındırılan 22 adet defne yaprağını kavanoza yerleştiriyoruz. Üzerine ise arıtılmış, temiz içme suyu ekliyoruz. Yaprakların üstünü geçene kadar suyla doldurduktan sonra kavanozun kapağını kapatıyoruz. Hazırladığımız karışımı karanlık bir ortamda 22 gün bekletiyoruz. 22 gün sonunda içindeki defneleri süzüyoruz. Kavanozun içinde kalan su miktarı kadar kolonyayı, kavanoza ekliyoruz. Karışımımız hazır.

Ağrı olan bölgelere düzenli olarak uygulayabilirsiniz. Hazırlanan karışımı buzdolabında muhafaza ediniz. Defne yaprağının faydaları : Mikrop ö-l-d-ürücü İdrar söktürücü Terletici Spazm çözücü A-ğrı ke-sici etkilere sahiptir. Ayrıca defne yağı en çok saç dökülmesine karşı kullanılır. Saç tellerini güçlendirir. Kepeklenmeyi azaltır. Sedef ve eg-zemada kullanılan bitkisel kremlerin içinde de bulunur.
Defne yağının spazm çözücü yangı ve ağrı giderici etkisi bulunur. Defne yağı Hatayda sabun yapımında kulanılır. Faydalı olabilmek adına bu yazıyı sosyal medyada arkadaşlarınıza göndererek onlarla da paylaşabilirsiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.