değerli duayen

Gündem

Ünlü gazeteci Nezih Alkış h-ayatını kaybetti. Türk spor basının önemli isimlerinden Nezih Alkış, hayata veda etti. Nezih Alkış, Milliyet ve Hürriyet gazetelerinin efsane spor müdürüydü. Spor medyamızın değerli isimlerinden Nezih Alkış, 84 yaşında hayata veda etti. Türkiye Spor Yazarları Derneği Başkanı Oğuz Tongsir spor camiasını yasa b-oğan a-cı haberi sosyal medya hesabından paylaştı.

K-alp rahatsızlığı olduğu biliniyordu
Türkiye Spor Yazarları Derneği’nin (TSYD) eski başkanlarından, Milliyet ve Hürriyet gazetelerinin efsane spor müdürü Nezih Alkış, 2020 yılında kalp kapakçığı ameliyatı geçirmiştir.

Nezih Alkış kimdir?
1938 yılında İstanbul’da doğdu. İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’ni bitirdi. 1959 yılında Son Post’da gazeteciliğe başladı. Milliyet Gazetesi’nde de istihbarat şefliği ve spor yazarlığı yaptı.

1963 yılında TSYD üyesi olan Alkış, 1992 yılında TSYD’de Genel Başkanlık görevine getirildi. Daha sonra Hürriyet Gazetesi’ne geçen Nezih Alkış, Hürriyet Gazetesi’nde spordan sorumlu müdür oldu. Alkış’ın gazetecilik alanında pek çok ödülü vardır. Kaynak: medyaradar

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.