deprem sonrası açıklama

Gündem

Prof. Dr. Naci Görür’den Malatya’daki 4,7’lik depremin ardından k-ritik u-yarı geldi.
Malatya’nın Pütürge ilçesinde meydana gelen. 4,7 büyüklüğündeki deprem ayrıca çevre illerde de hissedildi. Kandilli Rasathanesi’nin ise. Büyüklüğünü 5 olarak duyurduğu. Depremin ardından. Prof. Dr. Naci Görür’den. Dikkat çeken bir açıklama geldi.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Prof. Dr. Görür. “Elazığ depreminden sonra DAF Elazığ depreminde k-ırılan kolunun GB ucuna. Yani Çelikhan-Erkenek kesimine depremlerle s-tres transfer ederek orayı zorluyor. Çelikhan-Erkenek-Türkoğlu kesimi r-iskli” dedi.

A-fet ve A-cil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın ( Afad ). İnternet sitesinde yer alan bilgiye göre: Saat 12.19’da. Merkez üssü Pütürge olan 4,7 büyüklüğünde s-arsıntı kaydedildi. Ayrıca deprem, 6,93 kilometre derinlikte gerçekleşti. Deprem çevre illerden de hissedildi. Öte yanda Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 5 olarak duyurdu.

MALATYA VALİSİ’NDEN AÇIKLAMA GELDİ
Malatya Valisi Aydın Baruş. Depremin ardından. Ekiplerin saha çalışması başlattığını belirterek. “Şu ana kadar. Herhangi bir olumsuzluk söz konusu değil. Ekip arkadaşlarımız ayrıca sahada çalışmalarına devam ediyoruz. AFAD ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz. İlçe merkezi ve bağlı mahallerde taramasını sürdürüyor” diye konuştu.

AFAD’DAN AÇIKLAMA
Öte yandan. AFAD Başkanlığından. Yapılan açıklamada: “Geçmiş olsun Malatya. Pütürge ilçesinde meydana gelen deprem sonrası. Şu an itibarıyla. Olumsuz bir ihbarın. Bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Ayrıca tarama çalışmaları devam etmektedir. Gelişmeleri takip ediyoruz” i-fadeleri kullanıldı.

Depremin ardından özellikle. Pütürge ilçe merkezinde. Çok sayıda vatandaşın. P-anik halinde evlerinden dışarı çıktıkları görülmüştür. Bazı vatandaşlar da. Yaşadıkları k-orkuyu dile getirdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.