derinliği ölçüldü

Gündem

7.3 Büyüklüğünde oldu. Açıklamalar peş peşe geldi uzmanlar ciddi uyarı yaptı7.3 Büyüklüğünde çok si-d-detli dep-rem oldu. İlk Açıklamalar geldi.. Ayrıntılar diğer sayfada haberimiz detayındadır..

Japonya’nın kuzeydoğusundaki Tohoku Tohoku bölgesinde 7,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Japonya Meteoroloji Ajansına (JMA) göre, kuzeydoğudaki Miyagi Miyagi ve Fu-kuşima Fu-kuşima eyaleti açıklarında yerel saatle 23.36’da ve 60 kilometre derinlikte 7,3 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

JMA, her iki eyalete yönelik 1 metre yüksekliğinde “tsu-namitsunami” uyarısı yaptı.

Depremin gerçekleştiği bölge, 11 Mart 2011’de Japonya’nın en büyük depremi ve fe-la-ketlerinden birinin yaşandığı Fukuşima Fukuşima Nükleer Santrali’nin de bulunduğu bölgede yer alıyor.

TOKYO’DA KESİNTİLER
Reuters, deprem ve tsu-nam-itsunami uyarısı sonrasında Tokyo’da da belirli bölgelerde elektrik kesintileri olduğunu açıkladı.

FU-KUŞİMA FE-LAKETİ
Japonya’nın TohokuTohoku bölgesinde 11 Mart 2011’de meydana gelen deprem, ülkede bugüne kadarki en şiddetli deprem olarak kayıtlara geçti.

9 büyüklüğündeki deprem okyanus tabanında 1 kilometrelik kırık oluşturdu, bunun sonucunda ülkenin kuzeydoğu kıyılarında tsu-namitsunami yaşandı.

Deprem ve sonrasında yaşanan tsun-aminintsunaminin neden olduğu 19 bin can kaybının yanı sıra Fukuşima Fukuşima nükleer santralinde sızıntı meydana geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.